EURO 2020

Ohlasy na los EURA: Lokalita skvělá, soupeři nároční

Alex Král
Zdroj: Profimedia
Alex Král
Téma:

Těžké soupeře přiřknul české reprezentaci los základních skupin EURA 2020. Na Britských ostrovech narazí Češi na Anglii a Chorvatsko, třetího soupeře se dozví až na konci března. Jako výhodu vidí odborníci alespoň to, kde se zápasy odehrají.

Dvakrát Glasgow a poté Londýn. Takže cestování naprosto minimální, když ve hře byly i dva přelety mezi Baku a Římem.


K vylosovaným soupeřům se vyjádřil bývalý reprezentant a vítěz Olympijských her z roku 1980 Ladislav Vízek. "Angličani mají fantastický tým," vyzdvihl Vízek kvality našeho soupeře. Ale i Chorvaty nazval fotbalovými giganty."Pomodlit se a jít na to. Musíme mít štěstí, musí nám to jít, musíme být ve fazóně a pak si budu myslet, že neprohrajeme víc jak o jeden," předvídá Vízek, že EURO bude pro českou reprezentaci náročné.


"Jediná pozitivní věc je, že hrajeme na Ostrovech kousek od sebe. To místo mi udělalo radost," pochvaloval si bývalý reprezentant alespoň lokalitu. "Nebudeme cestovat někde po tramtárii, ty místa jsou výborný," dodal.


Reprezentační záložník Alex Král nehodnotil nalosované soupeře moc negativně. "V první řadě je potřeba říct, že na EURU už není jednoduchý soupeř, takže vybírat si asi úplně nejde. Já si myslím, že ta skupina je relativně přijatelná," uvedl Král.

Z dalších možných soupeřů by si nepřál Skotsko ani Srbsko. "Já osobně bych byl nejradši možná za Izrael nebo Norsko," přeje si Král. "Je to kousek od sebe, Wembley a Glasgow, takže si myslím, že v tomhle ohledu je to přijatelný," hodnotil pozitivně reprezentant minimální cestování.


"Skupina je krásná. Anglie je nám asi souzená, máme na ni štěstí. Těším se na to, navíc budeme hrát na ostrovních stadionech. Bude to speciální pro mě i z toho důvodu, že mám nyní chorvatského trenéra," okomentoval los reprezentační obránce Ondřej Čelůstka.

sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program