EURO 2020

Ohlasy na los EURA: Lokalita skvělá, soupeři nároční

Alex Král
Zdroj: Profimedia
Alex Král

Těžké soupeře přiřknul české reprezentaci los základních skupin EURA 2020. Na Britských ostrovech narazí Češi na Anglii a Chorvatsko, třetího soupeře se dozví až na konci března. Jako výhodu vidí odborníci alespoň to, kde se zápasy odehrají.

Dvakrát Glasgow a poté Londýn. Takže cestování naprosto minimální, když ve hře byly i dva přelety mezi Baku a Římem.


K vylosovaným soupeřům se vyjádřil bývalý reprezentant a vítěz Olympijských her z roku 1980 Ladislav Vízek. "Angličani mají fantastický tým," vyzdvihl Vízek kvality našeho soupeře. Ale i Chorvaty nazval fotbalovými giganty."Pomodlit se a jít na to. Musíme mít štěstí, musí nám to jít, musíme být ve fazóně a pak si budu myslet, že neprohrajeme víc jak o jeden," předvídá Vízek, že EURO bude pro českou reprezentaci náročné.


"Jediná pozitivní věc je, že hrajeme na Ostrovech kousek od sebe. To místo mi udělalo radost," pochvaloval si bývalý reprezentant alespoň lokalitu. "Nebudeme cestovat někde po tramtárii, ty místa jsou výborný," dodal.


Reprezentační záložník Alex Král nehodnotil nalosované soupeře moc negativně. "V první řadě je potřeba říct, že na EURU už není jednoduchý soupeř, takže vybírat si asi úplně nejde. Já si myslím, že ta skupina je relativně přijatelná," uvedl Král.

Z dalších možných soupeřů by si nepřál Skotsko ani Srbsko. "Já osobně bych byl nejradši možná za Izrael nebo Norsko," přeje si Král. "Je to kousek od sebe, Wembley a Glasgow, takže si myslím, že v tomhle ohledu je to přijatelný," hodnotil pozitivně reprezentant minimální cestování.


"Skupina je krásná. Anglie je nám asi souzená, máme na ni štěstí. Těším se na to, navíc budeme hrát na ostrovních stadionech. Bude to speciální pro mě i z toho důvodu, že mám nyní chorvatského trenéra," okomentoval los reprezentační obránce Ondřej Čelůstka.

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   Magazín Evropské ligy (6)

   01:50

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

Celý Program