napsali evropská liga

Ohlasy na EL: Magnet na průšvihy, odvážná Slavia i křehká Sevilla

Sevilla - Slavia
Zdroj: Profimedia
Sevilla - Slavia
Téma:

Remízu 2:2 na hřišti FC Sevilla může pražská Slavia považovat za úspěch i dobrou výchozí pozici pro odvetný zápas osmifinále Evropské ligy. Ale nešlo jen o výsledek, španělská média si všimla i hry Slavie, která mile překvapila.

Slavia přitom prožila drsný direkt, když už po 24 sekundách inkasovala. Ale pak začala hrát sebevědomě. „Je důležité říci, že Češi jsou svou fotbalovou koncepcí hodně odvážní. Hráli poctivě a jejich dva góly nebyly náhodné, i když padly šťastně,“ píše deník Diario.


Připomíná gól Stocha, který padl po tečované střele a naráží i na Králův šťastný zásah ramenem.


Podle deníku Diario je ale problém i v samotné Seville a terčem se čím dál víc stává trenér Pablo Machín. „On je ten magnet, který přitahuje všechno negativní. Ať už je to zranění nebo smůla při rozhodnutí sudích,“ píše deník.


Jakoby atmosféra, kterou kolem sebe šíří Machín měla na svědomí smolné zranění Tomáše Vaclíka či Maxiho Wöbera nebo neuznaný gól, který Sevilla dala Slavii po nesprávně odpískaném ofsajdu.


Sevilla podle domácích médií nebyla pevná v kramflecích „Zdálo by se, že se Sevilla ve druhé půli už prosadí kvalitou a zápas vyhraje, ale ten tým je tak ohromně křehký, že musí udělat víc věcí, aby na konci byla vítězem,“ všímá si reportér Francisco José Ortega.


A odveta v Edenu bude prý hodně náročná. „V Praze to nebude procházka růžovou zahradou. Sevilla bude muset hodně trpět, pokud chce postoupit do čtvrtfinále."

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Silk Way Rally

   17:30 18:00
   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program