reprezentace

Belgie je favorit, shodují se hráči. S losem jsou spokojení, věří v úspěch!

Richard Wagner
Richard Wagner
7.12. 2020 19:48
Téma:

Belgie, Wales, Bělorusko a Estonsko. To je čtveřice mančaftů, kterým bude česká reprezentace čelit v kvalifikaci na mistrovství světa, které bude v roce 2022 hostit Katar. Co k losu říkají opory fotbalového nároďáku?

"Věřím, že máme šanci uspět. Favoritem je Belgie, se kterou si vybavuju tři roky staré vzájemné utkání. Sice jsme prohráli, ale byla to vyrovnaná partie," komentuje los Tomáš Souček.

 

Jeho slova podpořil i brankář Tomáš Vaclík. "Osobně si myslím, že je skupina velmi zajímavá s jednoznačným favoritem – Belgií, která má skvělý, nášláplý tým. Vyrostla jí skvělá generace a i žebříčkově na tom je momentálně nejlépe."

 

"Myslím si, že doma s Belgií můžeme něco uhrát. Venku to bude hodně těžké, protože mají teď 'zlatou generaci'," věří obránce Sampdorie Jakub Jankto.

 

 

Šanci na postup ze skupiny mají dva týmy. Přímo postoupí vítěz, druhý celek půjde do baráže. Češi mají díky vítězství ve skupině Ligy národů naději i pokud neobsadí první dvě místa.

 

"Skupina je hratelná. Budujeme velice silný tým a máme i dobrou partu, která byla základem každého úspěchu," říká Antonín Barák.

 

Předpokládá se, že o druhý flek si to rozdají Češi s ostrovním státem. "Belgie je jasný favorit a potom se uvidí, co zahrajeme my a Wales," má jasno Jankto.

 

Losem kavlifikace na MS v Kataru se zabývala i reportáž Sportovních novin:

 

"Velice atraktivní je i Wales s Garethem Balem, který se po přestupu do Tottenhamu určitě dostane do formy," naráží Vaclík na jednoho z lídrů.

 

"Jsem si jistý, že náš současný tým na něj má. Bělorusko a Estonsko samozřejmě také mají kvalitu, ale věřím, že se dobře připravíme a skupina dopadne tak, jak si všichni přejeme," vypočítává Souček.

 

 

 

Pro Vaclíka je skupina atraktivní i z toho důvodu, že přinese nové soupeře. "Co se týče ostatních týmů, tak jsem na to velice zvědavý. Neměl jsem s nikým možnost v reprezentaci hrát."

 

"Těším se na to. Věřím, že se na to dobře připravíme a že až kvalifikace začne, budeme všichni ve formě, v březnu dobře odstartujeme a po mistrovství Evropy se nám podaří aspoň přes baráž postoupit i na mistrovství světa," uzavírá Vaclík.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   11:00 13:00
   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

Celý program