Rallye Mistrovství světa

Ogier sedmým triumfem v Rallye Monte Carlo vyrovnal Loeba

Sebastian Ogier

Rallye Monte Carlo vyhrál pošesté v řadě Francouz Sébastien Ogier. V úvodním dílu mistrovství světa obhájce titulu zvítězil po velkém boji o 2,2 sekundy před Belgičanem Thierrym Neuvillem. Před závěrečnou rychlostní zkouškou dělily velké rivaly dokonce jen čtyři desetiny.

Šestinásobný mistr světa Ogier triumfoval v Monte Carlu celkově posedmé a vyrovnal rekord krajana Sébastiena Ogiera. V roce 2009 při Ogierově prvním vítězství nebyla populární soutěž součástí mistrovství světa, ale seriálu IRC.

Devítinásobný mistr světa Loeb, který startoval v Monte Carlu krátce po návratu z Rallye Dakar, neudržel v závěrečné etapě třetí příčku. Ze stupňů vítězů ho sesadil Estonec Ott Tänak poté, co dnes vyhrál úvodní dvě rychlostní zkoušky.

Soutěž se jela bez české účasti. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který obhajuje titul v kategorii WRC2, zasáhne do šampionátu později. Mistrovství světa bude pokračovat v polovině února ve Švédsku.