zlom kariéry

Potvrzeno! Česká republika má dalšího zástupce v UFC

MMA zápasník David Dvořák
Zdroj: Profimedia
MMA zápasník David Dvořák
Téma:
MMA

Zvěsti o dalším českém UFC reprezentantovi jsou oficiálně potvrzené. David „Zabijácky Chroust“ Dvořák podepsal smlouvu s nejprestižnější MMA organizací světa a nastoupí 14. března na galavečeru v Brazílii.

Od 7. února se začaly objevovat zprávy o dalším českém zástupci v nejprestižnější MMA organizaci světa. Sám Dvořák (17-3) zlomový bod kariéry blíže nekomentoval, jen poprosil své fanoušky o strpení. „Zprávu momentálně nemohu komentovat,“ napsal na svůj Instagram. Nicméně o pár dní později přišlo oficiální potvrzení od UFC do redakce Nova Sportu. David Dvořák je skutečně dalším, kdo bude reprezentovat českou vlajku v nejlepší MMA organizaci.
 

Dvořák bude v historii šestým bojovníkem z České republiky, komu se takový úspěch povedl. Přidá se mezi Karlose Vémolu (27-6), Viktora Peštu (15-6), Lucii Pudilovou (8-6), Machmuda Muradova (24-6) a Jiřího Procházku (26-3-1), který svou smlouvu podepsal teprve začátkem roku 2020. Bohužel první Češka v UFC Lucie Pudilová organizaci 11. února oficiálně opustila.

Svou premiéru bude mít na galavečeru v Brazílii, kde měl původně nastoupit Machmud Muradov. Síly změří s domácím Bruno Silvou (10-4-2), který má za sebou čtyři výhry v řadě. Český zápasník nahradí Číňana Su Mudaerjiho, který odstoupil kvůli světové epidemii koronaviru. Podle posledních informací bude jejich duel v muší váze (do 57 kg) zahajovat hlavní kartu, která vyvrcholí střetnutím Kevina Lee a Charlese Oliviery.

David Dvořák začal se smíšeným bojovým uměním před deseti lety. Předtím se věnoval hraní šachů. Naštěstí změnil kariéru a oblékl si rukavice. V současnosti má za sebou 13 vítězství v řadě. V roce 2012 prohrál s Filipem Mackem, se kterým se utkal i na svém prvním zápase vůbec. Od té doby všechny své soupeře předčasně ukončil, navíc nejpozději ve druhém kole. Naposledy se v kleci představil na turnaji Oktagon 13, kde škrcením zdolal Ukrajince Arsena Taigibova (16-3).

Poslední Davidův zápas před UFC:


 

Další zástupce je pro českou MMA scénu skvělá zpráva. David dlouhodobě ukazuje své kvality a konečně dostal příležitost, srovnat se světovou špičkou. Pokud Brazilce porazí bude prvním fighterem narozeným v České republice, který dokázal vyhrát UFC debut.

 

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program