Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2016 08:26
video evropská liga

Čtyřikrát jsem musel na záchod, přiznal Juliš. Pak se stal hrdinou

Zdroj: Nova Sport

Lukáš Juliš možná pořád ještě nevěří, co se mu povedlo. Fotbalisté Sparty porazili v úvodním utkání druhého kola Evropské ligy na Letné Krasnodar 1:0 a o výhře rozhodl právě on. Nastoupil jako náhrada za zraněného kapitána Davida Lafatu. A i když prý byl čtyřikrát na toaletě, tak nervozitu setřásl a stal se hrdinou.

Sparta nastoupila bez Lafaty, jehož nepustily do hry svalové potíže. V útoku místo nejlepšího střelce nastoupil jednadvacetiletý Juliš a na pravý kraj zálohy se postavil Fatai. Možná i proto se Pražané dlouho trápili v koncovce. Nakonec se ale Sparta dočkala. tak dlouho stupňovala tlak, až v 64. minutě přišla odměna.


Na Dočkalův centr si naběhl Juliš a zamířil hlavou přesně k tyči. Mladý útočník si připsal čtvrtý start v soutěži, podruhé nastoupil v základu a vstřelil druhou branku. "Že budu hrát, jsem se dozvěděl v úterý. Byl jsem nervózní jak prase, dneska jsem se celý den potil a byl jsem čtyřikrát na záchodě," přiznal Juliš.
 


"Ale ono to z vás spadne, když je tu skoro patnáct tisíc lidí. Jsme útočníci, musíme s Kenym (Fataiem) dávat góly,"
řekl. "Povedlo se mi to, takže v pohodě. Navíc Bořek mi dal krásný centr, byl jsem na malém vápně, to už jsem musel dát. Takže půl gólu patří Bořkovi," dodal Juliš.

Lukáš Juliš střílí jediný a rozhodující gól zápasu
Zdroj: profimedia.cz Lukáš Juliš střílí jediný a rozhodující gól zápasu


Odveta se hraje příští čtvrtek v Rusku, kde se Spartě v evropských pohárech nedaří. Z pěti dosavadních zápasů tam ještě nevyhrála, dvakrát podlehla a uhrála tři remízy. Krasnodar navíc na domácím stadionu dokázal v základní skupině porazit i Dortmund.
 


"Spartu musím pochválit, hrála agresivně, její hra měla náboj, takže vyhrála zaslouženě," uvedl hostující kouč Oleg Kononov. "Výkon, který jsme předvedli, je pro nás obrovské zklamání. Máme týden na to, abychom zapracovali na zlepšení. A co se týče šancí na postup, tak v odvetě máme na to, abychom dali víc než jeden gól," prohlásil.

ČTK TN.cz