Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

giro grand tour

Odřený Roglič přišel na Giru o vedení, v růžovém pojede Conti

Primož Roglič
Zdroj: Profimedia
Primož Roglič

Valerio Conti je novým vedoucím jezdcem cyklistického závodu Giro d'Italia. V kopcovité šesté etapě dojel člen týmu SAE Team Emirates druhý za italským krajanem z úniku Faustem Masnadou.

Conti připravil o růžový trikot slovinského cyklistu Primože Rogliče, který v něm jel od vítězství v sobotní úvodní časovce. Sám má nyní v čele náskok jedné minuty a 41 sekund před dalším Italem Giovannim Carbonim.

Roglič se nedlouho po startu zapletl do hromadného pádu, z nějž si odnesl bolestivou odřeninu na hýždi. Na zemi se spolu se slovinským lídrem ocitli i někteří další favorité, například Rafal Majka nebo Mikel Landa.

 

Čelo závodu pak ovládla dvanáctičlenná skupina, jejíž více než pětiminutový náskok ohrožoval Rogličovo průběžné vedení, peloton ale prakticky nereagoval a nechal ztrátu ještě narůst. V patnáctikilometrovém stoupání krátce před cílem uprchlíkům ještě poodjeli Conti s Masnadou, který si díky lepšímu spurtu dojel pro životní úspěch.

Pětadvacetiletý Masnada ze stáje Androni Giocattoli-Sidermec se letos stal prvním domácím etapovým vítězem na Giru. Třetí etapu sice původně vyhrál vyhlášený spurtér Elia Viviani, kvůli vybočení ve finiši byl ale diskvalifikován.

Etapa z Cassina do San Giovanni Rotondo byla s 238 kilometry druhá nejdelší v letošním ročníku Gira. O kilometr delší bude sobotní úsek z Tortoreta Lido do Pesara.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:20 17:10

   Fotbal: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   17:10

   RunTour – Brno

   17:20

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   17:50

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   18:20

   Magazín Evropské ligy (16)

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 15:00 17:25

   Premier League Darts 2019

   17:25

   UFC Main Event (3)

   18:10

   MONETA Czech PGA Tour (1)

   19:15

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   21:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   23:00

   UFC Unleashed (5)

Celý Program