Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Trestný čin Vzal mu výstroj

Odporný hyenismus: Zloděj na Ostravsku okradl sledge hokejistu!

Sledge hokej Studénka vs. České Budějovice
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Sledge hokejista ze Studénky Tomáš Mlčák přišel o celou výstroj v hodnotě třicet tisíc korun. Tu mu odcizil zatím neznámý pachatel přímo z jeho domu v obci na Ostravsku. Hendikepovaný sportovec teď řeší, jak po odporném hyenismu bude se svým milovaným sportem pokračovat.

Nemá nic a nemůže hrát. Neznámý pachatel připravil sledge hokejistu Tomáše Mlčáka o kompletní výstroj. Trestný čin se stal na konci března tohoto roku na Ostravsku. Devětatřicetiletý sportovec měl tašku s věcmi na zahradě svého domu, odkud zmizela. Uvnitř byly hokejky značky Passvilan, kryt sledge sedáku, hokejové přilby, rukavice a další vybavení.

 

Zmizely i tyto dresy:

Dresy
Zdroj: Policie ČR

 

"Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností nasvědčujících spáchání přečinu krádež, přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody. V případě dopadení, hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta," stojí na portálu TýdeníkPolicie.cz s tím, že policisté žádají případné svědky o pomoc.

 

Hendikepovaný sportovec, který při úrazu přišel o nohu, má sledge hokej jako velmi oblíbený koníček, kterému se naplno věnuje. Pokud ale nesežene novou výstroj, nebude moci po letní přestávce pokračovat. "Je to pro mě velký problém. Stejně tak je to těžké pro klub, aby mi takové vybavení mohl koupit," uvedl Mlčák pro iDnes.cz. Některé části výstroje navíc nejsou v Česku k sehnání a objednávají se až z Kanady. 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program