Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Trestný čin Vzal mu výstroj

Odporný hyenismus: Zloděj na Ostravsku okradl sledge hokejistu!

Sledge hokej Studénka vs. České Budějovice
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Sledge hokejista ze Studénky Tomáš Mlčák přišel o celou výstroj v hodnotě třicet tisíc korun. Tu mu odcizil zatím neznámý pachatel přímo z jeho domu v obci na Ostravsku. Hendikepovaný sportovec teď řeší, jak po odporném hyenismu bude se svým milovaným sportem pokračovat.

Nemá nic a nemůže hrát. Neznámý pachatel připravil sledge hokejistu Tomáše Mlčáka o kompletní výstroj. Trestný čin se stal na konci března tohoto roku na Ostravsku. Devětatřicetiletý sportovec měl tašku s věcmi na zahradě svého domu, odkud zmizela. Uvnitř byly hokejky značky Passvilan, kryt sledge sedáku, hokejové přilby, rukavice a další vybavení.

 

Zmizely i tyto dresy:

Dresy
Zdroj: Policie ČR

 

"Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností nasvědčujících spáchání přečinu krádež, přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody. V případě dopadení, hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta," stojí na portálu TýdeníkPolicie.cz s tím, že policisté žádají případné svědky o pomoc.

 

Hendikepovaný sportovec, který při úrazu přišel o nohu, má sledge hokej jako velmi oblíbený koníček, kterému se naplno věnuje. Pokud ale nesežene novou výstroj, nebude moci po letní přestávce pokračovat. "Je to pro mě velký problém. Stejně tak je to těžké pro klub, aby mi takové vybavení mohl koupit," uvedl Mlčák pro iDnes.cz. Některé části výstroje navíc nejsou v Česku k sehnání a objednávají se až z Kanady. 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program