čech mistrem

Odpočítávaly se vteřiny jak na Nový rok, líčí oslavy titulu český brankář

Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 26. 6. 2020
Téma:

Suverén Premier League slaví titul sedm kol před koncem. Týmových oslav se zúčastnil i český brankář Vítězslav Jaroš, který působí v akademii Reds. Nejen o oslavách se rozpovídal v rozhovoru.

Trofeje s Liverpoolem slavili na začátku milénia tři Češi. Patrik Berger, Vladimír Šmicer a Milan Baroš. Jejich jména jsou podepsána pod výhrami v anglických pohárech a evropských soutěžích.

 

Po jejich bok se nyní zařadil teprve osmnáctiletý brankářský talent, který s Reds zapil vítězství v Premier League. „Každý na to čekal. Sice to není takové, jako kdybychom vyhráli bez té tříměsíční pauzy, ale každý si to užívá,” říká rodák z Příbrami, který do Liverpoolu přestoupil v červenci 2017 ze Slavie.

 

 

„Podle mě se bude slavit ještě nějakou dobu. Přeci jen se tu na titul čekalo 30 let,” odhaduje, jak dlouho bude město žít velkým úspěchem.

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Championssss!!!!

Pspvek sdlen Trent Alexander-Arnold (@trentarnold66),

Jak se vůbec zrodila vítězná párty? „Oslavy se dohodly den předem, kdy se řeklo, že bude grilovačka. Přišli jsme podvečer na grilovačku. Koukali jsme na ten fotbal a doufali jsme, že Chelsea vyhraje nebo aspoň ubojuje bod. Úplně jsme nečekali, že zvítězí.”

 

 

„Pak se to trošku zvrtlo a začaly oslavy. Já osobně jsem nečekal, že se to bude až takhle slavit. Když se podívám na to, kde jsem ještě nedávno byl. Moc jsem nehrál, protože jsem byl zraněný. Teď po tom všem a koronaviru tady slavím titul s nejlepším týmem na světě. Neskutečné,” říká dojatý fotbalista.

 

 

 

Asi se ptáte na to, kdy z hráčů všechno spadlo a bujará radost se naplno rozjela „Když zazněla poslední píšťalka, která rozhodla o tom, že máme po třiceti letech titul. Předtím bylo velké napětí a odpočítávaly se vteřiny do konce zápasu, jako kdyby se slavil nový rok. A pak to vypuklo,” říká Jaroš.

 

GALERIE: Takhle slavili fanoušci Liverpoolu přímo ve městě

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Slavící fanoušci Liverpoolu

 

Skromný mladík, který se v šestnácti letech vydal na Britské ostrovy, ale odmítá, že by měl na triumfu nějaký velký podíl.

 

„Já nejsem nějaká obrovská část týmu, ale jsem jeho součástí. Trénoval jsem s klukama a připravoval se s nimi před zápasy. Neberu si ale žádné zásluhy. Nehrál jsem a ani jsem nebyl na střídačce. Je však skvělé být součástí týmu a slavit s ním,” říká gólman, který letos seděl na lavičce v FA Cupu, kdy na hřišti Shrewsbury nastoupila sestava složená jen z mladých pušek.

 

 

Velkým tématem jsou i stále platná omezení související s pandemií koronaviru. „Všichni fanoušci čekali 30 let a každý předpokládal, že pokud se vyhraje, tak se nebudou moc brát ohledy na nějaké restrikce, dodržovat rozestupy a podobně. Nikdo z nás ale nemůže do města, protože máme dvakrát týdně testování. Chodíme dvakrát týdně na trénink a z něj hned domů,” komentuje Jaroš.

 

 

Tým se setkal na společné mimofotbalové akci poprvé od vypuknutí pandemie, která ochromila celý sportovní svět. „Ve čtvrtek jsme se poprvé sešli takhle pohromadě. Všichni máme negativní testy, takže jsme věděli, že je to bezpečné,” ujistil mládežnický reprezentant.

 

 

Otázkou je i trenér Jürgen Klopp, který tým k úspěchům dovedl. „Je vidět, jak moc to pro něj znamená. Přišel s cílem vyhrát ligu a všechny možné trofeje, což postupně dokázal. Všechny nás obešel, podal si s námi ruku, každému pogratuloval a řekl pár slov,” uzavírá rozhovor Jaroš.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program