Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Olympionici Jde o miliony

Odměny za olympijské medaile: Čeští sportovci je konečně uvidí!

Kauza nevyplacených odměn medailistům z olympiády končí. Vláda v demisi schválila, že výkony sportovců bude oceňovat ministerstvo školství a ne Český olympijský výbor.

"Jsem rád, že se nám dnes podařilo na jednání vlády schválit nařízení, které umožní, aby Ministerstvo školství vyplatilo odměny co nejrychleji. Na přelomu června a července budou mít sportovci ty peníze konečně u sebe," řekl pro televizi Nova Robert Plaga, ministr školství.

 

Doposud odměny vyplácel Český olympijský výbor, teď to bude ale záležitost ministerstva. "Situace byla vskutku absurdní, protože Český olympijský výbor vyhlásil výši odměn a pak ze státní dotace ocenil úspěšné olympioniky. Myslím si, že ta reprezentace je státní a je milou povinností státu, že olympioniky za jejich výkony ocení," pokračoval Plaga.

 

 

Ministerstvo nebude odměňovat jen olympioniky. "Nařízení vlády je v tuto chvíli koncipováno tak, že to není jen o olympionicích. Je to i o vědcích, pedagozích a dalších. V té oblasti sportu jsme to ale rozšířili ještě o úspěšné paralympioniky. Ti si také zaslouží naše uznání. Je tam ale možnost ocenit i některé mimořádné sportovní výkony. Když třeba čeští sportovci dosáhnou nějakého rekordu, můžeme je ocenit a nebudou tam tak žádné časové průtahy," dodal Plaga.

 

Odměnu dostane šest českých olympioniků, kteří si z Pchjongčchangu přivezli medaili. Je mezi nimi i Ester Ledecká, která vyhrála dvě zlaté, ve dvou různých disciplínách (superobří slalom v alpském lyžování a paralelní obří slalom na snowboardu). Ledecká tak dostane dvakrát 1,75 milionu korun, stříbrní medailisté obdrží 875 tisíc a bronzoví 525 tisíc. Celkově dostanou čeští sportovci za únorovou olympiádu 9 475 000 korun.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:40 23:50

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program