Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

TO JE VÝZVA

ODMĚNA 2,7 milionu! Kdo dokáže, že jsem podváděl, dostane balík

Leopold König
Zdroj: Twitter/ Facebook

Na slavném cyklistickém závodě Giro d’Italia bojuje český cyklista Leopold König v sedle kola jako lev. Jako šelma se však bije i mimo silnice. Během úterní horské etapy byl penalizován 10 vteřinami za to, že se držel doprovodného motocyklu. Podle něj je to čirý nesmysl a nabízí 2,7 milionu tomu, kdo dokáže, že podváděl.

Leopold König je známý nejen svými výbornými výsledky, ale taky ostrými postoji proti nešvarům v cyklistice. Ať už to jsou jeho vyjádření jak proti dopingu, tak proti těm, kdo cyklistiku vidí pouze jako soupeření dopingových laboratoří, nebojí se rodák z Moravské Třebové nahlas ozvat.

 

Ve středu v noci opět tnul do živého. Rozladěný z časové penalizace, která ho o něco víc vzdálila elitní pětce v celkovém pořadí Gira d’Italia, učinil na sociálních sítích nezvyklou nabídku.

 

„Pokud mě včera kdokoliv viděl držet auta (včetně jury), zaplatím mu 100 tisíc eur,“ napsal na Twitteru o půl jedenácté večer.

 

A aby bylo jasno, že nejedná jenom pod vlivem vzteku nad křivdou, zopakoval nabídku ještě o půl hodiny později na facebooku.

 

„Prominte mi na Twitteru jsem nabidl 2,7mil tomu kdo me vcera videl pri etape se drzet auta tak to plati i tady pro vas samozrejme,“ napsal a doprovodil to usměvavým smajlíkem.

 

Po úterním stoupání na Mortirolo, nejtěžším výšlapu letošního Gira, byl König nejvýše postaveným ze šestnácti jezdců, které penalizace postihla. Část potrestaných ztratila 50 švýcarských franků a 10 vteřin, někteří závodníci dokonce dvojnásobek peněz i času.

 

Italsky psaný magazín Biciciclismo uvedl, že trest je za držení se auta nebo motocyklu, ale mohla padnout taky za delší držení podávané láhve s pitím nebo tlačení jezdce před sebou.

 

Tak, jak to ostatně předvedl vedoucí muž pořadí Alberto Contador, když před sebou na cestě do kopce jemně rukou posunoval Romana Kreuzigra. Tam ale pokuta nepřišla, přestože na videu z nejlepších momentů etapy je moment zřetelně vidět…

 

O tom, že jeho údajné provinění proti pravidlům nikdo naopak nenajde, je König přesvědčen.

 

„Já vůbec nevím, za co mi to dali. Už to radši ani nekomentuju. Nevím, fakt nevím. Říkal jsem Dariovi Cionimu, ať zjistí, za co ten trest je, ale zatím jsem se nic nedozvěděl,“ uvedl zpravodaji serveru idnes.cz na místě závodu.

 

Königovi fanoušci zareagovali nejen povzbuzujícími vzkazy, ale i humornými kolážemi. Na nich je König s rukou na autě a připojený je požadavek na vypsanou odměnu.

 

„Pošleš mi to na účet nebo cash?“ vyzval jezdce Tomáš Navrátil, který připravil montáž Königa, jak se opírá o historický automobil kdesi v muzeu.

 

Za kontakt s doprovodným vozidlem se v minulosti na Giru i vylučovalo ze závodu. V roce 2012 postihla diskvalifikace hned čtyři závodníky.

isport.cz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 06:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program