ufc 229 detailní rozbor strategie

Zápas roku: McGregor je mistrem iluze, Khabib zná zákeřný úder!

Taktika v UFC
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Nejsledovanější souboj v historii UFC mezi Conorem McGregorem a Khabibem Nurmagomedovem se rozhodne už o tomto víkendu a fanoušci se pochopitelně dohadují, kdo z dvojice zápasníků vyjde z oktagonu po svých. Experti z UFC v téměř hodinovém studiu rozrebrali jejich odlišné taktiky a ukázali, čím může jeden druhého překvapit.

Zapomeňte na nicneříkající elektronické tužky a jejich věčné "kdyby". Ostřílený UFC komentátor John Gooden a bývalý UFC bijec Dan Hardy dali hlavy dohromady a v pořadu Inside The Octagon podrobně rozebrali silné stránky, slabiny, ale i tajné finty obou aktérů nejsledovanějšího zápasu všech dob.

Conor vs. Khabib - souboj, který nemá v historii UFC obdoby:


 

Jak oba komentátoři na začátku pořadu zmíní, souboj může trvat 13 vteřin, nebo také 25 minut. Vše je zkrátka možné, ale zde je několik zajímavostí, kterých jste si na svém oblíbenci třeba ani nevšimli a mohou rozhodnout. Zpočátku experti všeobecně rozeberou taktiku a pak odhalí jednotlivé schopnosti zápasníků.

 

Conorova zeď

McGregor je dobře známý tím, že si soupeře nechce pustit příliš k tělu, takže se svým postavením a kombinací několika technik snaží držet dostatečný odstup. Dalo by se to popsat jako taková "zeď", kterou tvoří rychlé údery pěstí, ale také pěkně tvrdé kopance.

Khabib je jako pes, který svoji kost nepustí

Dagestánec je přesný opak McGregora. Žádný odstup, ale co nejdříve dostat soupeře na zem a tam využít chvatu, zasypat ho údery a hotovo. Jako když pes drží kost a odmítá ji pustit, říká komentátorský expert Hardy. Rus navíc neustále tlačí na pilu a soupeře nenechá zaujmout jakýkoliv postoj. Neustálým nátlakem ho dříve, či později donutí k chybě a pak je zle.

 
UFC studio, kde experti John Gooden a Dan Hardy rozebírají taktiku Khabiba a McGregora:

 

Tajné zbraně, které mohou rozhodnout zápas

 

McGregor, jako mistr iluzionista

Ač si toho třeba na první pohled málokdo všimne, McGregor umí dokonale mást soupeře rozsahem svých paží. Při svém postavení totiž dost často využívá jakési iluze, že dál už prostě rukou nedosáhne a máchne do prázdna (analýza na videu začíná přibližně v 28. mintutě).

Soupeř si pak myslí, že má od hbitého Ira dostatečný odstup, ale zdání klame! McGregor svým máváním do prázdna poutá pozornost na své ruce a protivník si tak vůbec nevšimne, že si Conor nenápadne poskočí dopředu a tím zkrátí vzdálenost. Další údery už pak nesměřují do prázdna, ale přímo na hlavu a udivený soupeř najednou nemá pojem o světě.

 

Khabibův zákeřný úder z podřepu

Když nedostane soupeře na zem a nemůže využít své dokonale wrestlerské techniky, dokáže dokonale zaskočit neobvyklým úderem z podřepu.

Ve studiu Hardy poukazuje na jeho dobře vyvinutý deltový sval, který rozmáchne Khabibovu paži takovým švihem, že s ní prostě nechcete přijít do styku. Nurmagomedov se navíc před samotným úderem jakoby zhoupne v kolenou a rána tak přijde pěkně nečekaně zespoda (analýza na videu začíná v 17. minutě).

GALERIE: Tisková konference Conora McGregora a Khabiba Nurmagomedova

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Khabib s Conorem na tiskovce

V celém studiu, které trvá 45 minut je toho samozřejmě mnohem více a tak pokud máte zájem a čas, neváhejte si ho celé pustit ZDE. Mimo jiné se tam dozvíte, koho vlastně experti na slovo vzatí pasuji do role favorita tohoho nesmírně zajímavého zápasu, který bude součástí galavečera UFC 229.
 

Připomeňte si, jak McGregor vyváděl na tiskové konferenci:

Jak ostře sledovaná rvačka, která nemá ve světě UFC obdoby dopadne pak můžete sledovat živě ze soboty na neděli na stanici Nova Sport 2 nebo naladit na VOYO.

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program