UFC Moskva

Odešel z NFL do klece, Hardy nyní útočí na nový rekord v UFC!

Greg Hardy
Zdroj: Profimedia
Greg Hardy
Téma:
UFC

Ještě před čtyřmi lety hrál Greg Hardy prestižní ligu amerického fotbalu NFL. Nyní už je výraznou osobností světa bojových sportů a o nadcházejícím víkendu bude také novým rekordmanem! Stane se první těžkou váhou v historii UFC, která absolvuje pět zápasů za kalendářní rok.

Greg Hardy (5-1-0) přijal zápas proti Alexandru „Drago“ Volkovovi (30-7-0) poté, co se zranil Junior Dos Santos. Bývaly hráč amerického fotbalu tak v Moskvě nastoupí k pátému zápasu během jednoho roku. To je v nejtěžší váhové kategorii poprvé. 

Kromě rekordu na sebe Hardy upozornil 18. října v Bostonu. V duelu s Benem Sosolim mezi koly použil inhalátor pro astmatiky, což vedlo k anulaci zápasu. Ačkoli se nejedná o doping, regule UFC povolují v kleci pouze konzumaci vody. Stejnými pravidly se bude řídit i nadcházející turnaj v Moskvě.

Hardy je sice výraznou osobností MMA, ale nejen kvůli svým výkonům. UFC si od jeho příchodu slibovalo získání nových fanoušků z řad NFL. Namísto toho americký zápasník přitáhl pozornost diskvalifikací za nedovolené koleno, použitím inhalátoru a domácím násilím. Na nadházejícím turnaji má tak hodně co dokazovat. Fanouškům slibuje krvavou bitvu.
 

Aréna CSKA v Moskvě bude 9. listopadu hostit UFC Fight Night 163. Hlavním zápasem bude přeložený duel mezi Dagestáncem Zabitem Magomedsharipovem a Američanem Calvinem Kattarem. Souboj v pérové váze (do 66 kg) je vypsán na tři kola.

Zabit naposledy prohrál v roce 2013. V pěti posledních zápasech nasbíral 26 úspěšných takedownů. Naproti tomu Kattar byl stržen jen jednou za svoji UFC kariéru. Diváci se tak můžou těšit na vyrovnaný souboj v postoji i na zemi.

UFC Fight Night 163 v Moskvě sledujte v sobotu od 20:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

dch TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   14:00 15:45
   15:45

   Nova Cup - Sázava

   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program