UFC Moskva

Odešel z NFL do klece, Hardy nyní útočí na nový rekord v UFC!

Greg Hardy
Zdroj: Profimedia
Greg Hardy

Ještě před čtyřmi lety hrál Greg Hardy prestižní ligu amerického fotbalu NFL. Nyní už je výraznou osobností světa bojových sportů a o nadcházejícím víkendu bude také novým rekordmanem! Stane se první těžkou váhou v historii UFC, která absolvuje pět zápasů za kalendářní rok.

Greg Hardy (5-1-0) přijal zápas proti Alexandru „Drago“ Volkovovi (30-7-0) poté, co se zranil Junior Dos Santos. Bývaly hráč amerického fotbalu tak v Moskvě nastoupí k pátému zápasu během jednoho roku. To je v nejtěžší váhové kategorii poprvé. 

Kromě rekordu na sebe Hardy upozornil 18. října v Bostonu. V duelu s Benem Sosolim mezi koly použil inhalátor pro astmatiky, což vedlo k anulaci zápasu. Ačkoli se nejedná o doping, regule UFC povolují v kleci pouze konzumaci vody. Stejnými pravidly se bude řídit i nadcházející turnaj v Moskvě.

Hardy je sice výraznou osobností MMA, ale nejen kvůli svým výkonům. UFC si od jeho příchodu slibovalo získání nových fanoušků z řad NFL. Namísto toho americký zápasník přitáhl pozornost diskvalifikací za nedovolené koleno, použitím inhalátoru a domácím násilím. Na nadházejícím turnaji má tak hodně co dokazovat. Fanouškům slibuje krvavou bitvu.
 

Aréna CSKA v Moskvě bude 9. listopadu hostit UFC Fight Night 163. Hlavním zápasem bude přeložený duel mezi Dagestáncem Zabitem Magomedsharipovem a Američanem Calvinem Kattarem. Souboj v pérové váze (do 66 kg) je vypsán na tři kola.

Zabit naposledy prohrál v roce 2013. V pěti posledních zápasech nasbíral 26 úspěšných takedownů. Naproti tomu Kattar byl stržen jen jednou za svoji UFC kariéru. Diváci se tak můžou těšit na vyrovnaný souboj v postoji i na zemi.

UFC Fight Night 163 v Moskvě sledujte v sobotu od 20:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

dch TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program