Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Další přestup

Odejde ze Slavie i Ngadeu? Klub už má vyhlídnutou náhradu

Už v pátek začíná nový ročník české fotbalové ligy. Slavie započne cestu za obhajobou v pondělí, kdy hraje ve Zlíně. Čtyři dny před výkopem ale ještě řeší jeden velký rébus. Po odchodu klíčového stopera Simona Deliho do Brugg, by mohl klub opustit i další střední obránce Kamerunec Michael Ngadeu-Ngadjui. Pokud se tak stane, mají sešívaní už vytipovanou náhradu.

Mají, co obhajovat. Po 77 letech získali slávisté double a v Evropské lize došli až do čtvrtfinále, kde vypadli s pozdějším vítězem Chelsea. Do nové sezony ambiciózní klub vstupuje s jasnou vizí – úspěch minimálně zopakovat, ne-li překonat.

 

Po tak, na české poměry, úspěšné sezoně, bylo jasné, že o některé hráče bude zájem zahraničí. Vedení ale kupříkladu Vladimíra Coufala či Tomáše Součka udrželo. To se naopak nepovedlo u Simona Deliho, který odešel přibližně za 65 milionů korun do FC Brugg.


Na odchodu je ale prý i další zahraniční stoper. O Kamerunce Michaela Ngadea se zajímá belgický Gent. Ten by byl ochotný zaplatit výkupní klauzuli ve výši 4,5 milionů korun (více než 111 milionů korun).

Nicméně podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla zatím zájem o osmadvacetiletého zadáka není nijak žhavý. „S Míšou jsme v kontaktu, situace se nemění. Skončil na Poháru afrických národů, kde Kamerun vypadl s Nigérií, takže teď nabírá dovolenou. Jsme s ním v kontaktu prakticky každý den. O žádným žhavým zájmu zatím nevím,“ konstatoval Köstl po středeční generálce se Žižkovem (6:0).

 

Už nyní se ale vyrojily spekulace, že Slavia má vytipovanou náhradu. Opět se má jednat o afrického hráče. Konkrétně jde o třiadvacetiletého stopera z Ghany Isaaca Opoku Donkora, který momentálně hraje za rumunský tým Craiova, kde má smlouvu do 30. června 2021.

Zajímavé je, že i Ngadeu přišel před třemi lety ze Slavie z rumunské ligy. „Samozřejmě situaci na přestupovém trhu monitorujeme, přestupové období je ale dlouhé. Je až někdy do září, takže prostor tam je. Nyní se ale upínáme k tomu, že tu Míša zůstane,“ podotkl Köstl.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:35

   Wimbledon 2019 - finále čtyřhry mužů

   23:35

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   DFB Pokal 2019

   00:05

   Fotbal: New York Red Bulls - New York City FC

   01:45

   Attakwas Extreme

   02:10

   Tom Belz - Kilimandscharo

 • Nova Sport 2

  • 20:25 22:00

   PDC Czech Darts Open 2019

   22:00

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   23:45

   UFC Now (17)

   00:35

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   01:00

   Češi v NHL 2019

   01:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

Celý Program