Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Další přestup

Odejde ze Slavie i Ngadeu? Klub už má vyhlídnutou náhradu

Už v pátek začíná nový ročník české fotbalové ligy. Slavie započne cestu za obhajobou v pondělí, kdy hraje ve Zlíně. Čtyři dny před výkopem ale ještě řeší jeden velký rébus. Po odchodu klíčového stopera Simona Deliho do Brugg, by mohl klub opustit i další střední obránce Kamerunec Michael Ngadeu-Ngadjui. Pokud se tak stane, mají sešívaní už vytipovanou náhradu.

Mají, co obhajovat. Po 77 letech získali slávisté double a v Evropské lize došli až do čtvrtfinále, kde vypadli s pozdějším vítězem Chelsea. Do nové sezony ambiciózní klub vstupuje s jasnou vizí – úspěch minimálně zopakovat, ne-li překonat.

 

Po tak, na české poměry, úspěšné sezoně, bylo jasné, že o některé hráče bude zájem zahraničí. Vedení ale kupříkladu Vladimíra Coufala či Tomáše Součka udrželo. To se naopak nepovedlo u Simona Deliho, který odešel přibližně za 65 milionů korun do FC Brugg.


Na odchodu je ale prý i další zahraniční stoper. O Kamerunce Michaela Ngadea se zajímá belgický Gent. Ten by byl ochotný zaplatit výkupní klauzuli ve výši 4,5 milionů korun (více než 111 milionů korun).

Nicméně podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla zatím zájem o osmadvacetiletého zadáka není nijak žhavý. „S Míšou jsme v kontaktu, situace se nemění. Skončil na Poháru afrických národů, kde Kamerun vypadl s Nigérií, takže teď nabírá dovolenou. Jsme s ním v kontaktu prakticky každý den. O žádným žhavým zájmu zatím nevím,“ konstatoval Köstl po středeční generálce se Žižkovem (6:0).

 

Už nyní se ale vyrojily spekulace, že Slavia má vytipovanou náhradu. Opět se má jednat o afrického hráče. Konkrétně jde o třiadvacetiletého stopera z Ghany Isaaca Opoku Donkora, který momentálně hraje za rumunský tým Craiova, kde má smlouvu do 30. června 2021.

Zajímavé je, že i Ngadeu přišel před třemi lety ze Slavie z rumunské ligy. „Samozřejmě situaci na přestupovém trhu monitorujeme, přestupové období je ale dlouhé. Je až někdy do září, takže prostor tam je. Nyní se ale upínáme k tomu, že tu Míša zůstane,“ podotkl Köstl.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:15 19:45

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

   20:10

   Truck Racing Magazine (10)

   20:30

   Czech rally - Speciál

   20:50

   Večerní sportovní noviny

   21:00

   MotoGP – FIM Awards Ceremony 2019

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program