Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

odolá vábení?

Odejde Trpišovský ze Slavie? Zájem mají dva ruské kluby!

Jindřich Trpišovský
Zdroj: profimedia.cz
Jindřich Trpišovský

Je o něj zájem. Podle ruských médií se o trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského zajímají dva moskevské celky. Konkrétně se jedná o Dynamo a Spartak.

Se Slavií v české lize dominuje, a tak není divu, že se o Jindřicha Trpišovského začínají zajímat i v zahraničí. Už v listopadu 2017 po něm prahla chorvatská Rijeka, nyní se ozvaly tradiční ruské kluby Spartak a Dynamo Moskva.

Trpišovský je zaujal hlavně tím, že se Slavií začal praktikovat moderní běhavý fotbal, který také slaví výsledky na mezinárodním poli. Sešívaní v loňské sezoně došli až do čtvrtfinále Evropské ligy. Navíc v domácí soutěži jsou suverénní. V minulém ročníku Fortuna ligy vybojovali po 77 letech double a v tomto jsou jediní, kteří ještě neprohráli.


 

Ruské týmy navíc oplývají velkými finančními možnostmi, takže z této stránky by nebyl problém. Nicméně třiačtyřicetiletý kouč už několikrát naznačil, že chce ve Slavii pokračovat. Navíc má v klubu smlouvu do roku 2021.
 


 

Zajímavé je, že před několika týdny se ze Slavie vydal do Spartaku záložník Alex Král. Navíc moskevský tým na konci září odvolal kvůli špatným výsledkům kouče Konovova a jeho dočasným náhradníkem se stal Sergej Kuzněcov. Spartaku zatím patří dvanácté místo.
 

Ještě v horší situaci je Dynamo. To je až předposlední a před pár dny vedení týmu vyhodilo trenéra Dmitriho Chochlova a momentálně vyhlíží náhradu. A právě Trpišovský je adeptem číslo jedna na uvolněné místo.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 04:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

 • Nova Sport 2

  • 01:45 03:30

   Florbal: SPV – EräViikingit

   09:00

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

Celý Program