lehká váha

Odeberte mu titul, hlásí McGregor na adresu šampiona

Khabib s Conorem na tiskovce
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
21.1. 2021 22:00
Téma:
UFC

Conor McGregor má o budoucnosti titulu lehké váhy jasno. Chabibovi ho odeberte, prohlásil před UFC 257, kde ho čeká zápas s Dustinem Poirierem.

Ačkoli Chabib podle všeho ukončil kariéru, titul stále zůstává v jeho rukou. McGregor na tiskové konferenci před UFC 257 jasně naznačil, že by UFC nemělo čekat na šampionovo rozhodnutí a pás mu odebrat.
 

"Uzavřel bych to tak, že pokud se ten chlápek (Chabib) bude dál vyhýbat a skrývat se před povinností znovu bojovat, titul by mu měl být odebrán a my bychom měli zápasit o titul,“ pronesl McGregor, který titul lehké váhy držel v roce 2016.
 

VIDEO: Připomeňte si den, kdy se McGregor stal prvním UFC šampionem, který kdy držel tituly dvou váhových kategorií
A pak ještě pokračoval: "Jsem si jistý, že se tak stane po tomto duelu. Jsem zvědavý na ty výmluvy a řeči po zápase, ale jsem si jistý, že mu ho vezmou."


Šéf UFC Dana White dříve oznámil, že vítěz McGregor vs. Poirier se stane jedním z titulových vyzyvatelů, kdo bude na druhé straně klece ukáže čas. V top pětce čeká na šanci Dan Hooker, Justin Gaethje, Charles Oliveira a nově přichází šampion Bellatoru Michael Chandler.
 


Chabib se s Whitem sešel během zápasnického týdne v Abú Zabí. Po jejich rozpravě prezident organizace oznámil, že by se šampion vrátil pouze, pokud by zmínění konkurenti v kleci předvedli něco výjimečného. V rozhovoru pro Sport24 ale dagestánský Orel uvedl, že zápas v UFC již v budoucích plánech nemá.Uhasíná tak šance na odvetný zápas Chabib vs. McGregor 2. "Celý svět ví, že tahle válka neskončila. Tento sport to potřebuje, lidé to chtějí. Nebudu ho pronásledovat, jestli nechce, smířím se s tím," promluvil McGregor na konto potenciální odvety.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program