přestupy

Změny ve Slavii! Hušbauer kývl Drážďanům, odchází i Van Buren

Josef Hušbauer a Mick van Buren
Zdroj: profimedia.cz/koláž tn.cz
Josef Hušbauer a Mick van Buren
Téma:

Už po podzimní části avizovali, že budou zužovat kádr. Fotbalisté Slavie nyní svůj slib plní. Kádr pražského velkoklubu už opustil Milan Škoda, který přestoupil do Turecka. Naopak do Drážďán má namířeno na půlroční hostování s opcí Josef Hušbauer. Ze soustředění ze Španělska také odjel Mick van Buren, který se domluvil na půlročním hostování bez opce v ADO Den Haagu.

Zatímco o odchodu Hušbauera bylo víceméně jasno, protože zkušený záložník neodcestoval s týmem na soustředění, odchod Van Burena je spíše překvapivý, protože trenér Jindřich Trpišovský bude mít k dispozici už jen dva čistokrevné útočníky – Stanislava Tecla a Jusúfa Hilála.


Hušbauerovi se nejprve rýsovalo angažmá ve Fortuně Düsseldorf, pak v Levski Sofia, nakonec ale zamíří do posledního celku druhé bundesligy Drážďan.

"Když jsem přicházel do Slavie, nebylo to pro mne vůbec jednoduché. Chtěl jsem hrát fotbal a tohle byla obrovská výzva. Chtěl jsem pomoci slavnému týmu zpět na vrchol. Tam, kam patří. První momenty byly velmi obtížné, ale díky lidem, kteří ve mně věřili, jsem to dokázal.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Kdy jsem pichzel do Slvie, nebylo to pro mne vbec jednoduch. Chtl jsem hrt fotbal a tohle byla obrovsk vzva. Chtl jsem pomoci slavnmu tmu zpt na vrchol tam, kam pat. Prvn momenty byly velmi obtn, ale dky lidem, kte ve mn vili, jsem to dokzal. Ml jsem okolo sebe vdy podporujc rodinu, skvl realizan tm a spoluhre, ale hlavn Vs, fanouky. Jist pochopte, jak velkou vhu maj moje slova, kdy eknu, e tyto tyi roky patili k tm nejkrsnjm v celm mm fotbalovm ivot. Spolu jsme dokzali nemon a jsem moc hrd. S klidnm svdomm mohu ci, e se Slvia stala mm domovem a cel ty roky jsem dlal maximum, abych byl pro ni pnosem. Jak u to chod, i kdy si to moc pejeme, nic netrv vcn. Zaslechl jsem, e Slavia chce dt pleitost mladm, tak to bv a j to pln respektuji. lovk se s tm mus vyrovnat. J vm, e fotbal budu hrt, a vm, e toho mm jet hodn ped sebou. Dostal jsem nkolik krsnch nabdek, za kter jsem moc rd a vm si vstcnosti nkterch zahraninch klub, ale vm, e pokud Slvie chce, abych byl stle jejm hrem, m k tomu dobr dvod. Proto rd pjmm nabdku na plron hostovn s opc v Dranech. Vem a slibuji, e udlm ve pro to, abych jim byl platn v boji pro udren ve druh bundeslize. Pro mne je dleit, e konen se mohu vrtit k fotbalu a meme se podle toho s rodinou zadit... Protoe chci, aby se k Vm moje slova dostala pmo, nechci to eit pes mdia. Vzhledem k tomu, e sm nejsem fanouek socilnch stch, poslm Vm tento vzkaz pes instagram svho otce, snad se k Vm dostane. Dkuji za ve !!! V Pepa Hubauer Spolu jsme silnj

Pspvek sdlen Josef Hubauer (@josef_husbauer_zizu),Měl jsem okolo sebe vždy podporující rodinu, skvělý realizační tým a spoluhráče, ale hlavně Vás, fanoušky. Jistě pochopíte, jak velkou váhu mají moje slova, když řeknu, že tyto čtyři roky patřili k těm nejkrásnějším v celém mém fotbalovém životě. Spolu jsme dokázali nemožné a jsem moc hrdý. S klidným svědomím mohu říci, že se Slavia stala mým domovem a celé ty roky jsem dělal maximum, abych byl pro ni přínosem.

Jak už to chodí, i když si to moc přejeme, nic netrvá věcně. Zaslechl jsem, že Slavia chce dát příležitost mladším, tak to bývá a já to plně respektuji. Člověk se s tím musí vyrovnat. Já vím, že fotbal budu hrát, a věřím, že toho mám ještě hodně před sebou. Dostal jsem několik krásných nabídek, za které jsem moc rád a vážím si vstřícnosti některých zahraničních klubů, ale věřím, že pokud Slavie chce, abych byl stále jejím hráčem, má k tomu dobrý důvod. Proto rád příjímám nabídku na půlroční hostování s opcí v Drážďanech. Veřím a slibuji, že udělám vše pro to, abych jim byl platný v boji pro udržení ve druhé bundeslize," napsal na Instagram svého otce Josef Hušbauer.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Tady nen teba slov......

Pspvek sdlen Josef Hubauer (@josef_husbauer_zizu),


Už ráno na sociální sítě agent Van Burena Jiří Müller vložil fotografii, jak je nizozemský útočník na letišti.

Van Buren odjel do své vlasti, kde jednal o hostování v klubu ADO Den Haag. Nakonec v něm bude působit na hostování do konce sezony.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Lille OSC - Cesta na vrchol

   16:45 17:15
   17:15

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   18:40

   NHL News

   18:55

   Házená: Bergischer HC - Rhein-Neckar Löwen

   20:35

   Kolo pro život - Orlík

   20:50

   Element (442)

 • Nova Sport 2

  • FIA Karting Championship 2021 (2)

   16:35 17:00
   17:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   18:45

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   19:00

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:30

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021

   20:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

Celý program