Anthony Fauci

Odborník z Bílého domu brzdí. USA možná budou bez sportu celý rok

Anthony Fauci
Zdroj: Profimedia
Imunolog Anthony Fauci.
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 29. 4. 2020
Téma:

Americké soutěže neustále šijí plány na návrat zpět do soutěžního dění. Nedávno jim dodal svým prohlášením sebevědomí imunologický expert z Bílého domu Anthony Fauci. Ten teď ale obrací. "Země na to není ještě připravena," řekl pro New York Times.

Ještě čtrnáct dní nazpět ten samý muž stanovil podmínky, za kterých by se mohly sportovní ligy vrátit zpět do arén a na televizní obrazovky. Jenže situace za mořem začala být výrazně vážnější.

 

Počet nemocných přesáhl jeden milion (zhruba jedna třetina všech nakažených ve světě) a denně podlehne koronaviru kolem dvou tisíc občanů. To donutilo zmírnit Fauciho optimismus ohledně možného návratu sportů.

 

"Bezpečnost hráčů a fanoušků trumfuje všechno ostatní. Pokud nebudeme schopni tuto bezpečnost garantovat, pak budeme muset zkousnout kulku a říci, že možná budeme bez sportu celou sezónu," oznámil nejvyšší odborník v oblasti boje s koronavirem v Bílém domě.

 

Ten také odhalil, co nejvíce případný návrat brzdí. "Byl bych rád, kdyby se všechny sporty vrátily. Klíčové je však to, abychom měli globální dostatek rychlotestů," řekl Fauci s tím, že není možné brát tuto cennou komoditu těm, kteří je opravdu potřebují, na úkor sportovních akcí. Povinné testování hráčů byla totiž jedna z bezpečnostních podmínek.

 

Zatímco americký fotbal má ještě daleko do začátku sezóny, taková baseballová MLB neustále svůj start odkládá a Fauciho slova s největší pravděpodobností mířila právě sem. Podobně na tom je i fotbalová MLS, která odehrála jen dvě kola.

 

V NHL a NBA se nehraje a čeká se na další vývoj. Je toto vyjádření tím impulsem, který přeťal napjatou tětivu a dal jasný signál k tomu, že ani letní termíny nepřijdou v úvahu?

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program