Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Smutný příběh

Ochrnutá cyklistka se smířila s osudem: Už ví, co chce dělat

Kristina Vogelová
Zdroj: Profimedia

Trénink na kole, kolize s druhým cyklistou a konec. Už si na kolo nikdy nesedne, nikdy se nepostaví. Dvojnásobné olympijské vítězce Kristině Vogelové se po červnové nehodě od základu změnil život. S vozíkem už se ale smířila a je rozhodnutá se dále pohybovat v oblasti cyklistiky.

Minulý týden Kristina Vogelová poprvé po nehodě promluvila a hned ve středu uspořádala tiskovou konferenci. V Berlínské nemocnici, kde byla operována. Jedenáctinásobná světová šampionka v dráhové cyklistice už prý přijala fakt, že už se nikdy nepostaví na nohy.


„Řekla jsem si dýchej, dýchej, dýchej a pak jsem vše zkontrolovala,“ popisuje Vogelová první vteřiny po nehodě. „Pak jsem uviděla, kde a jak ležím. Když mi sundali boty, věděla jsem, že je konec. Rychle jsem si uvědomila, že už nebudu znovu chodit,“ dodala legenda dráhové cyklistiky.


Vogelová podstoupila operaci zad a hrudníku a krátce po ní se se jí potvrdilo, že zůstane ochrnutá. Vše kvůli srážce s holandským cyklistou, se kterým od té doby není v kontaktu.

„ Slzy nepomohou. Je to tak,“ konstatuje usměvavá Němka po boku lékařů. „Jsem připravena přijmout tuto výzvu a udělat vše pro to, abych se vrátila zpět do života. Zároveň hodně záleží na pomoci druhých. Musím být silná. Otázky proč zrovna já mi žádnou pomoc nepřináší,“ tvrdí odhodlaně majitelka dvou zlatých medailí z olympiády.


„Poprvé mám čas na to dělat důležitá rozhodnutí. Jsem volná a učím se dělat krok za krokem to co potřebuji. Chci dělat něco pro cyklistiku. Chci jí alespoň něco vrátit,“ naznačila Vogelová, kam bude její život směřovat.

"Když něčemu uvěříte, dosáhnete toho. Mým prvním cílem je se naučit sjet schodiště na vozíku," prozradila Vogelová svoje první plány. 


Vogelová už měla jednu vážnou nehodu na kole. V roce 2009 se při tréninku srazila s minibusem a dva dny byla v kómatu. Jedinou jistotou, na kterou se může Vogelová spolehnout, jsou finance. Krátce po nehodě v Chotěbuzi uspořádal její cyklistický klub veřejnou sbírku, ve které se doposud vybralo přes tři miliony korun.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:45

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

   12:10

   Rychlá kola (7)

Celý Program