Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 5. 2017
Hokej

Růžičky nový ochránce a rádce? K Pirátům přichází ex-bitkař Kočí!

Vladimír Růžička a David Kočí
Zdroj: Profimedia

Do hokejového Chomutova míří bývalý vyhlášený bitkař z NHL David Kočí. Ten od nové sezony povede starší dorost Pirátů. Není však vyloučeno, že by to mohl být mezikrok k tomu, aby se časem dostal na extraligovou střídačku, kde stál po boku Vladimíra Růžičky.

David Kočí si v NHL zahrál 142 zápasů, ve kterých sbíral především trestné minuty. V nejprestižnější hokejové soutěži jich "získal" 461 a zahrnovaly i tresty za pěstní šarvátky. Právě těmi se v hokejovém prostředí prezentoval nejčastěji a velmi dobře.

 

Jako trenér působí už několik let. Vedl mládežnické týmy Sparty a v loňské sezoně také prvoligový Prostějov. V jednom z utkáních se setkal s Joshem Grattonem, bitkařem z Kladna, se kterým se ve své kariéře několikrát porval. Více v článku níže: 

 

Kočí se na novou zkušenost těší. "Je to zase nějaký můj posun. Mám vizi, jak bych chtěl trénovat, ale i tohle je týmová práce, takže jsem rád, že dělám s Radkem Šípem. Jde o zkušeného místního trenéra, který zdejší kluky zná. Chci, abychom pracovali jako tým a nebylo to jen o jednom člověku," uvedl Kočí na oficiálním webu Chomutova.

 

 

lju TN.cz