nova sport fa cup

Obrovské drama: Tým ze 4. ligy trápil Tottenham! Chelsea vládla

Tottenham Hotspur

Velmi blízko velkému úspěchu byli fotbalisté Wycombu. Účastník čtvrté nejvyšší fotbalové soutěže na britských ostrovech ještě minutu před koncem základní hrací doby vedl nad prvoligovým Tottenhamem. Nakonec ale favorit otočil.

Ze začátku to na žádné brankové hody nevypadalo. Na úvodní branku střetnutí se čekalo do třiadvacáté minuty a byli to překvapivě hosté, kdo se radoval. Míč se po rohovém kopu odrazil k Hayesovi a ten míč z voleje umístil přesně, kam potřeboval.

Deset minut před půlí bylo s Tottenhamem ještě hůř, když autor prvního gólu přidal druhý přesný zásah, tentokrát z penalty.

Londýňané čekali na úvodní trefu hodinu hry. Z ostrého úhlu propálil gólmana hostí Son. Za další tři minuty se pokutového kopu dočkali i Hotspur a ani Janssen nezaváhal - 2:2.

Pokud by ale někdo čekal, že se tím favorizovaný celek nadechl k velkému náporu a naopak hosté odpadnou, mýlil by se. Šest minut před koncem totiž šokovaným domácím zasadil třetí hřebíček do rakve Thompson.

Jenže pomyslná rakev nakonec povolila. Špatný odkop využil Dele Alli, udělal kličku obránci a srovnal. Hosté nakonec nedosáhli ani na odvetný zápas, který by následoval v případě remízy. V šesté minutě nastavení vstřelil Son druhý gól a favorit si mohl z hluboka oddechnout.

Hladce si naopak poradila londýnská Chelsea. Do vedení nad Brentfordem šla už ve čtrnácté minutě díky povedenému přímému kopu Williana. O sedm minut později to po brance Pedra bylo už 2:0.

Když pak dvacet minut před koncem přesně zakončil rychlý brejk Ivanovič a v 82. minutě proměnil penaltu Batschuayi, skončilo utkání nakonec 4:0.

Program FA Cupu pokračuje i dále. Dnes od 18:25 sledovat střetnutím mezi Southamptonem a Arsenalem na NOVA Sport 1 a VOYO a v neděli v 16:55 duelem Manchester United - Wigan.