covid rozhodl

Obrovská smůla! Češi se nezúčastní házenkářského mistrovství světa

Skok Aleš
Aleš Skok
12.1. 2021 17:47

Čeští házenkáři se letošního mistrovství světa v Egyptě nezúčastní. Kvůli velkému počtu nakažených covidem-19 na poslední chvíli svou účast odřekli. Vše už schválila svazová exekutiva.

Obrovskou ránu dostali čeští házenkářští reprezenatni. Ti se kvůli extrémnímu počtu nakažených v týmu koronavirem rozhodli neúčastnit letošního mistrovství světa v Egyptě.

 

"Od posledních informací jsme postupovali dále podle testů, které proběhly včera a dnes. Na základě toho jsme situaci řešili i s realizačním týmem a svazová exekutiva rozhodla takto: Účast české reprezentace na MS se na základě lékařského doporučení a zprávy realizačnímu týmu ruší," řekl na tiskové konferenci prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

 

 

"Během posledního testu přibyli ještě dva nakažení. Celkem tak máme 12 nakažených a z 21 hráčů, které jsme chtěli poslat na MS, je 17 se zdravotními problémy," pokračoval Chvalný.

 

"Co se týká svazu, není to jenom otázka sportovní části, byla to i možnost se nějakým způsobem prezentovat. Je to určitý zásah do ekonomiky a partnerských věcí, což jsme ale byli ochotni pominout. Zdraví hráčů a pověst házené ale nelze nahradit penězi," doplnil prezident ČSH.

 

 

"Ohledně odhlášení se z MS nám nehrozí ze strany federace žádná sankce, podobný problém mají hráči USA. Za ty týmy, které se nemohou účastnit, je zhruba pět náhradních celků, z čehož na prvním místě je Severní Makedonie. IHF ale bude chtít určitě detailní vysvětlení, proč došlo k naší neúčasti," dodal na závěr Chvalný.

 

Podívejte se, jak bojovaly české házenkářky na uplynulém mistrovství Evropy!

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   19:05 20:45
   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

   22:35

   NBA - akce měsíce

   22:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   19:15 21:00
   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   01:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers

Celý program