Harry Maguire

Obránce Maguire opět pod palbou kritiky. Trenér United se ho zastal

Harry Maguire
Zdroj: Profimedia
Harry Maguire
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 17. 10. 2020
Téma:

Obránce Harry Maguire zatím neprožívá úspěšné období. Od té doby, co řešil problémy se zákonem na dovolené v Řecku se mu herně nedaří a stává se často terčem kritiky. Naposledy to schytal po vyloučení v zápase Ligy národů, kdy Anglie překvapivě padla s Dánskem 0:1. Na stranu 27letého obránce se postavil trenér United Ole Gunnar Solskjaer, který se pustil do médií.

Harry Maguire se stal po přestupu do Manchesteru nejdražším obráncem světa. United tehdy neváhali zaplatit Leicesteru astronomických 80 milionů eur.

 

Je tedy jasné, že britská média teď sledují každý jeho krok na fotbalovém trávníku. Harry Maguire navíc v poslední době kupí chyby. Naposledy absolutně nezvládl utkání Ligy národů proti Dánsku.

 

Anglický obránce si totiž nechal dát za půl hodiny dvě žluté karty a musel jít do sprch. Oslabená Anglie pak překvapivě padla s Dánskem 0:1 a Maguire to pěkně schytal.

 

Na jeho stranu se nyní postavil klubový kouč Ole Gunnar Solskjaer, kterému se nelíbí, jak do něj média neustále šijí. „Když Harry přispěje ke zdolání Belgie, nejlepšího týmu podle rankingu, tak je to pro vás normální den. Když pak vidí červenou kartu, je to hned pro vás hlavní zpráva,“ pronesl trenér United.

 

„Jednou jste nahoře, někdy dole. Je hodně věcí, se kterými se musíte vyrovnat. Harry má ohromnou odolnost. Vím, že se vrátí. Vím, že chce hrát, pracovat a zapomenout na pár zápasů, za které ho kritizovali,“ dodal Solskjaer.

 

Manchester United se má v sobotu utkat s Newcastlem, zdali však Maguire nastoupí, je otázka. Trápí ho totiž drobné zranění.

 

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program