Krásné gesto!

Obránce Karviné přiznal simulování, pak schválně zahodil penaltu

Tak takové gesto fair play se jen tak nevidí. Obránce Karviné Milan Rundič však ukázal, že tyto pravidla ctí a předvedl v rámci zimní Tipsport ligy krásné gesto. Po sporné penaltě totiž odmítl skórovat a jeho Karviná tak pouze remizovala s Baníkem Ostrava 1:1.

Kuriózní chvíle přišla v 51. minutě. Rundič velmi ochotně spadl po souboji s ostravským protihráčem a rozhodčí bez váhání fouknul do píšťalky. Míč si vzal následně k penaltovému puntíku přímo faulovaný srbský fotbalista.


Rundič však pravděpodobně začal zpytovat svědomí za předchozí penaltový zákrok, který trochu přihrál a rozhodl se tak, že celou situaci vyřeší šibalsky. Udělal si dlouhý rozběh, aby následně míč vrátil lehkou placírkou brankáři Baníku. Krásné gesto tak bylo na světě a uznale mu zatleskali nejenom přítomní fanoušci, ale i samotní hráči.
 

Karvinou navíc tato kuriózní situace pravděpodobně stála vítězství. Slezský klub sice vedl ještě před penaltou 1:0, pak ale další branku i zásluhou Rundiče nepřidal a Ostrava nakonec srovnala díky jinému penaltovém zákroku na druhé straně. Janečka totiž podrazil Smolu a mnohem evidentnější odpískaný pokutový kop proměnil stoper Baníku Stronati, čímž srovnal na 1:1.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 02:10 03:50

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

Celý Program