nejstarší hráč

Obr Chára v NHL nehodlá končit. Chci ještě hrát, hlásí sebevědomě

Zdeno Chára
Zdroj: Profimedia
Zdeno Chára
Jiří Průša
Jiří Průša
28.4. 2020 7:41
Téma:

Přestože je Zdeno Chára jasně nejstarší hráč NHL, kariéru ještě zabalit nechce. 43 letý obránce stále doufá, že se aktuální sezona dohraje, a pokud mu v tom nic nezabrání, bude chtít hrát i v té další.

Zdeno Chára má v NHL, kromě jiných herních unikátů, dva neoddiskutovatelné primáty. Jeho 205 centimetrů ho dělá nejvyšším hráčem NHL (druhý je Tyler Myers z Vancouveru Canucks s 203 cm) a už nějakou dobu je také nejstarším hráčem v lize, v březnu totiž oslavil 43. narozeniny.


V jeho věku už většina hokejistů má konec kariéry dávno za sebou, na pověšení bruslí na hřebík však rodák z Trenčína nemyslí. Momentálně se však zabývá především dohráním současné sezony. "Nechci myslet moc dopředu. Jsem v současnosti a stále věřím, že ještě nějaký hokej odehrajeme v téhle sezoně," uvedl podle nhl.com Chára.


"Samozřejmě, stále tu hru miluji, stále miluji vyjíždět na led a soutěžit s ostatními. A pokud všechno půjde dobře, stále chci hrát,"
prohlásil směle veterán NHL.O tom, že Chára by rád pokračoval i příští sezonu informoval i generální manažer Bostonu Bruins Don Sweeney. "Jedinečný vztah, který jako organizace se Zdenem máme, začal před nějakými třemi, čtyřmi lety. Ukázal svou trpělivost, která nám pomohla s našimi plány a poté se jim přizpůsobila jeho smlouva. Uzavřel s námi jedno až dvouleté smlouvy, což bylo velice důležité pro naše plánování," uvedl Sweeney.


Chára po draftování New Yorkem Islanders se přes Ottawu dostal do Bostonu. U Bruins působí jako kapitán od roku 2006 a dosáhl s ním až na samotný vrchol, když v roce 2011 zvedl nad hlavu Stanley Cup. V současné sezoně nasbíral v 68 utkáních 5 gólů a 9 asistencí, ale také ve statistice +/- nasbíral úctyhodných 26 kladných bodů.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   14:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   16:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   11:00 12:30
   12:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   13:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   14:40

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   15:05

   Rychlá kola (1)

   15:25

   Czech rally 2020 (7)

Celý program