Zajímavost Olympijské hry

Oblíbený vlajkonoš ze ZOH: Před olympiádou se stavil i v Praze!

Pita Taufatofua
Zdroj: Profimedia / instagram

Vlajkonoš exotického Tonga Pita Taufatofua na sebe upoutal pozornost už na zahajovacím ceremoniálu letošní olympiády, kdy nesl vlajku polonahý a světu ukazoval své naolejované a vypracované tělo. Už se představil i ve sportovních disciplínách a v běhu na lyžích v závodě na 15 kilometrů volnou technikou obsadil 114. místo. Věděli jste, že před ZOH navštívil i Prahu?

Tenhle sportovec z Tonga, které se nachází v souostroví Polynésie, svoji rodnou zem reprezentoval už na letní olympiádě v Riu v taekwondu. I proto je teď pro mnohé hrdinou, vždyť v Jižní Koreji běhá na lyžích. Cíl Pity Taufatofua byl jasný – při svém debutu na zimní olympiádě neskončit poslední. A povedlo se. Sportovní obojživelník obsadil 114. místo, byl tedy třetí od konce. Na vítěze (Dario Colognu) ztratil 23 minut.

Za ním skončili už jen další závodníci z exotických končin. Na 113. místě doběhl Sebastian Uprimny, reprezentant Kolumbije a nositel českého příjmení, které zdědil po babičce. Ta během druhé světové války utekla před Hitlerem právě do Jižní Ameriky. Úplně poslední pak byl German Madrazo z Mexika.

Zdroj: Instagram Pita Taufatofua v Praze

Než odletěl Pita Taufatofua do Pchjongčangu, stavil se na skok i v Praze, kde se vyfotil a snímek umístil na sociální síť. „Rychlá zastávka v nádherné Praze,“ napsal do popisku k momentce z Karlova mostu. A co tady dělal? Opravdu se tu jen rychle stavil, proběhl městem a zase pokračoval dál. Cestu do české metropole měl na začátku ledna z Polska, kde dva dny před tím závodil.