basketbal to je škoda

Obhajoba nebude! Basketbalistky USK z Evropské ligy vypadly

Basketbalistky ZVVZ USK
Zdroj: facebook.com

Hráčky basketbalového týmu ZVVZ USK Praha svůj loňský úspěch v Evropské lize nezopakují. V dnešním semifinále v Istanbulu podlehly v repríze loňského finále Jekatěrinburgu 72:78. V neděli si tak od 13:00 zahrají o třetí místo s poraženým z druhého semifinále mezi Fenerbahce a Orenburgem.

České šampionky od začátku potvrzovaly, že jejich největší zbraní je kvalitní defenziva. Soupeře nutily k těžkým střelám, ovšem hvězdy ruského celku si i s tím uměly poradit. Naopak Pražanky se v útoku trápily, dělaly chyby a z těžkých pozic míjely. Navíc Jekatěrinburg bránil výrazně lépe než v předchozích vzájemných zápasech.

Na hřišti bylo vidět, že ruský tým se z loňských porážek poučil a na USK se lépe připravil. Povedlo se mu zastavit i jinak kvalitní protiútoky soupeře. Nejvýrazněji to bylo vidět ve druhé čtvrtině, kdy se hráčkám USK vůbec nedařilo, daly jen devět bodů a nabraly dvoucifernou ztrátu, kterou už se jim nepovedlo smazat.

Postupně se sice rozehrály Sonja Petrovičová a Anete Šteinbergaová, jenže Jekatěrinburg měl vždy odpověď. Zejména v Dianě Taurasiové, která proměnila pět trojek.

Pražanky se snažily, minutu před koncem díky agresivní obraně po celém hřišti snížily ztrátu na osm bodů, ale favorit celé soutěže už nedovolil větší drama. Vybojoval tak čtvrtý postup do finále a může usilovat o třetí titul.