Obhájci Stanley Cupu postupují dál, důležitou výhru mají i Vegas

Jakub Martinovský
9.6. 2021 7:12
NHL

Obhájci Stanley Cupu z Tampy jdou dál. Nezastavila je ani Carolina, kterou vyřadili 4:1 na zápasy. V posledním utkání vyhráli na jejím ledě 2:0, když Vasilevskij pochytal všech 29 střel. Blízko postupu jsou i hokejisté Vegas, kteří vyhráli na ledě Colorada.

Po minulém nepříliš povedeném zápase, kdy dostal 6 gólů z 26 střel, český gólman Mrázek šanci nedostal. Do branky se postavil opět Nedejlkovic, ale ani on domácím štěstí nepřinesl.

V první třetině gól nepadl, ačkoli měla Tampa dvě příležitosti v podání Sergačjova. Obě ale pozorný Nedejlkovic pokryl. Do vedení se obhájci titulu dostali na začátku druhé třetiny. Brayden Point využil přesilovou hru, když zamíchal kotoučem před domácím brankářem a následnou bekhendovou kličkou jej překonal.

Hned vzápětí mohla Tampa přidat další zásah, ale Colton trefil pouze tyčku. O deset minut později měl další nadějnou šanci domácí Slavin, ale v dobré pozici trefil pouze bránícího hráče před sebou. Zdvojnásobit vedení se Tampě málem podařilo na konci druhé třetiny. Dostali sice puk do sítě, ale bylo to až po závěrečné siréně.

Uklidňující gól přidali hosté v 50. minutě. Ross Colton ujel po pravém křídle a z kruhu překonal Nedejlkovice. V závěru se Carolina snažila snížit, ale to se jí nepovedlo ani ve hře bez brankáře. Naopak mohli inkasovat ještě jeden gól, ale Palát trefil ze středního pásma pouze tyč. Po vítězství v sérii 4:1 tak jde dál Tampa.

Vegas blízko postupu

Velmi důležité utkání se odehrálo v Pepsi Center, kam za vyrovnaného stavu 2:2 zamířili hokejisté Vegas. Domácí Colorado se dostalo do vedení na úplném konci první třetiny. Brandon Saad dvě vteřiny před koncem naznačil kličku obránci a následnou ranou překonal Fleuryho.

Druhý gól přidali domácí ve 37. minutě. Joonas Donskoi využil přesné přihrávky Newhooka a přesnou ranou na vzdálenější tyč zdvojnásobil vedení Colorada. Do šaten tak šli domácí s nadějným dvoubrankovým vedením.

To se jim ale ve třetí části rozplynulo v prach. Po gólech Alexe Tucha a Jonathana Marchessaulta dokázali Vegas srovnat a dovést zápas do prodloužení. V něm už po 50 vteřinách rozhodl Mark Stone, který ujel obraně Colorada a přesnou střelou zařídil Vegas důležité vítězství.