Obhájce slaví první výhru, Ronaldo překonal střelecký rekord Eura

Cristiano Ronaldo slaví branku proti Maďarsku
David Panuška
15.6. 2021 20:06

Prvním utkání pátého hracího dne na evropském šampionátu byl souboj domácího Maďarska s Portugalskem, a to před vyprodaným stadionem v Budapešti. Obhrájce titulu z roku 2016 vyhrál 3:0, dvakrát k tomu přispěl hvězdný Cristiano Ronaldo.

Velká vzpruha pro domácí reprezentaci, kterou hnalo více jak šedesát tisíc fanoušků. Do první akce se ale dostal Jota, který mohl nahrávat Ronaldovi, ale vše vzal na sebe. Gulácsi jej vychytal.

O pár minut později byl v dobré šanci právě Ronaldo, ale zakončoval v ofsajdu. Jota i Ronaldo měli další šance, ale oba hráči stříleli do brankáře, respektive vysoko nad bránu.

Hned na startu druhého poločasu vytáhl míč téměř z brankové čáry Gulácsi, hlavička Pepeho byla přesná, ale v brance nakonec neskončila. Maďarského brankář protáhl i Bruno Fernandes, ale jednička Lipska opět skvěle zakročila.

Na začátku poslední desetiminutovky se začaly dít věci. Nejdříve střídající Maďar Schön na první tyčku skóroval, ale pro ofsajd byla branka odvolána. Následně přišla portugalská salva.

Nejdříve se o nohu Orbana prosadil Guerreiro, vzápětí následovala penalta Ronalda, který navýšil vedení. Nový nejlepší střelec v historii Eura poté přidal ještě jeden gól, a to po nádherné kličce brankáři Guláscimu.

Cristiano Ronaldo dal proti Maďarsku desátou a jedenáctou branku na evropských šampionátech a odlepil se od Francouze Platiniho, který se trefil devětkrát.

Maďarsko – Polsko 0:3