Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tvrdý byznys

O výměně se dozvěděl až z Twitteru. Zasloužím si zdvořilost, hartusil Američan

Josh Hart
Zdroj: profimedia.cz
Josh Hart

Vrcholový sport v zámoří je velký byznys. Ať už NHL, NBA či NFL. Pokud nejste top hráčem, který klubu přináší i přidanou hodnotu mimo hřiště, nejedná s vámi vedení klubů v rukavičkách. Naposledy to na vlastní kůži poznal americký basketbalista Josh Hart, který se o výměně z Los Angeles Lakers do New Orleans dozvěděl až z Twitteru.

Během léta dochází k velkému počtu výměn, tzv. trejdům. Generální manažeři se snaží udělat svůj tým lepší na nadcházející sezonu. A dost obvykle o daném trejdu, neví ani samotní hráči, kteří se o něm dozvědí z jiných zdrojů, než klubových.


Naposledy to na vlastní kůži zažil Josh Hart. Čtyřiadvacetileté křídlo se dozvědělo až z Twitteru, že bylo vyměněno z LA Lakers do New Orleans. Hart tohle rozhodnutí, zcela pochopitelně, ztěžka rozdýchával.


„Dva roky jsem jezdil po pr... ve zlato-fialových barvách. Hrál jsem i zraněný, nikdy jsem se na nic nevymlouval. Jsem Lakers vděčný a chápu, že NBA je byznys. Jako hráč si snad ale zasloužím určitou zdvořilost. Třeba že mi zavolají a řeknou mi, že mě vyměnili. Ne, že se to dozvím z Twitteru,“ napsal taktéž na sociální síť.


"Ale aby bylo jasno. LA jsem si zamiloval. Trenéry, spoluhráče, realizační tým. Tahle část klubu má můj absolutní respekt,“ dodal už klidnějším tónem.


Hart vstoupil do NBA v sezoně 2017/18. Na draftu 2017 si ho z třicáté pozice vybral Utah Jazz, ale ještě během večera byl vytrejdován do Lakers.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 19:15

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

   20:10

   Truck Racing Magazine (10)

   20:30

   Czech rally - Speciál

   20:50

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program