Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tvrdý byznys

O výměně se dozvěděl až z Twitteru. Zasloužím si zdvořilost, hartusil Američan

Josh Hart
Zdroj: profimedia.cz
Josh Hart

Vrcholový sport v zámoří je velký byznys. Ať už NHL, NBA či NFL. Pokud nejste top hráčem, který klubu přináší i přidanou hodnotu mimo hřiště, nejedná s vámi vedení klubů v rukavičkách. Naposledy to na vlastní kůži poznal americký basketbalista Josh Hart, který se o výměně z Los Angeles Lakers do New Orleans dozvěděl až z Twitteru.

Během léta dochází k velkému počtu výměn, tzv. trejdům. Generální manažeři se snaží udělat svůj tým lepší na nadcházející sezonu. A dost obvykle o daném trejdu, neví ani samotní hráči, kteří se o něm dozvědí z jiných zdrojů, než klubových.


Naposledy to na vlastní kůži zažil Josh Hart. Čtyřiadvacetileté křídlo se dozvědělo až z Twitteru, že bylo vyměněno z LA Lakers do New Orleans. Hart tohle rozhodnutí, zcela pochopitelně, ztěžka rozdýchával.


„Dva roky jsem jezdil po pr... ve zlato-fialových barvách. Hrál jsem i zraněný, nikdy jsem se na nic nevymlouval. Jsem Lakers vděčný a chápu, že NBA je byznys. Jako hráč si snad ale zasloužím určitou zdvořilost. Třeba že mi zavolají a řeknou mi, že mě vyměnili. Ne, že se to dozvím z Twitteru,“ napsal taktéž na sociální síť.


"Ale aby bylo jasno. LA jsem si zamiloval. Trenéry, spoluhráče, realizační tým. Tahle část klubu má můj absolutní respekt,“ dodal už klidnějším tónem.


Hart vstoupil do NBA v sezoně 2017/18. Na draftu 2017 si ho z třicáté pozice vybral Utah Jazz, ale ještě během večera byl vytrejdován do Lakers.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program