rivalové muší váhy

Muší váha bude lidi bavit, říká Dvořák. Šampiona přirovnal k Chabibovi

David Chmátal
David Chmátal
22.11. 2020 18:22
Téma:
UFC

„Je na úplně jiné úrovni,“ tvrdil Dvořák o šampionovi muší váhy ještě před UFC 255. A Figueiredo jeho slova potvrdil. S vyzyvatelem byl hotový za minutu a 57 vteřin. Podívejte se, jak jeho výkon hodnotí český ranař, který ve stejné kategorii drží 11. příčku.

 “Je to přesně to, o čem jsem mluvil. Je vidět, že je úplně někde jinde než zbytek váhy. Stejně jako Jones nebo Chabib,“ přirovnal Dvořák šampiona muší váhy k dvěma nejlepším zápasníkům světa.
 


Figueiredo po úvodních výměnách přenesl boj na zem, kde se prvně pokusil o páku na nohu a následně Pereze zamknul do škrcení – Gilotina choke, a bylo hotovo. Kromě první obhajoby si připsal i devátou výhru v UFC a potvrdil své kvality zápasníka té nejvyšší úrovně.

“Skvělá výhra a ukončit soupeře hned v prvním kole a do dvou minut je bomba. V UFC to byl jeho devátý zápas a tento byl už šestý, který se mu podařilo ukončit před limitem, což je skvělé a takovou úspešnost dost často nemají ani těžké váhy,“ komentoval český zápasník další úspěch svého rivala.
 

Popularita muší váhy v současnosti rapidně stoupá, a to se v minulosti objevovaly zprávy, že ji UFC plánuje zrušit. Pak však na scénu přišel „Triple C“ Henry Cejudo a po něm na trůn usedl Figueiredo. Konkurence Dvořáka žene kupředu a doufá, že budoucími úspěchy sám zajistí kategorii do 56,7 kg místo na výslunní.“Mám z toho obrovskou radost, jak je muší váha na vzestupu a jak se o ni píše, mluví a kolik dostává prostoru od UFC. Tahle váha bude lidi prostě vždy bavit, pokud alespoň trochu sledují a rozumí sportu. Pro mě je to motivace makat co nejvíc to půjde a probojovat se taky k titulu a ukazovat krásu naší váhy,“ prozradil hradecký rodák.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program