snookerové mistrovství světa

O'Sullivan na MS nadává, astmatik radši odstoupil, Trump mu to vyčítá

Ronnie O
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 31. 7. 2020
Téma:

Snookerové mistrovství světa začne již v pátek a Velká Británie povolila i účast diváků. Je to první sportovní akce v uzavřeném prostoru, na kterou ve Velké Británii budou smět lidi přijít od vypuknutí koronavirové krize. Podle legendárního Ronnieho O'Sullivana se s hráči zachází jako s laboratorními krysami.

Již v pátek začne vrchol snookerové sezony, tedy mistrovství světa. To se koná jako vždy v sheffieldském divadle Crucible a ani letos se nebude konat bez diváků. Ti mohou přijít na první sportovní akci konanou v uzavřených prostorách od vypuknutí koronaviru.


To se ovšem nelíbí pětinásobnému mistrovi světa Ronniemu O'Sullivanovi. Ten podle Daily Mailu cítí, že je s hráči zacházeno jako s laboratorními krysami.


Právě kvůli přítomnosti fanoušků v hledišti odstoupil z turnaje úspěšný kvalifikant Anthony Hamilton. Ten se do hlavního turnaje probojoval díky dvěma výhrám v kvalifikaci, ale nakonec se sám odhlásil z hlavní části konané před diváky.


49letý hráč trpí astmatem a hrát před diváky je podle něj směšné a může vést k tomu, že někdo úplně bezdůvodně zemře.Namísto pochopení se ale dočkal kritiky. Ředitel světové snookerové asociace Billy Hearn mu vyčítá, že někoho jiného připravil o dvacet tisíc liber (580 tisíc korun), které se dávají za účast v prvním kole.


"Anthony Hamilton se včera odhlásil z turnaje kvůli astmatu poté, co prošel kvalifikací. Odhlásil se proto, že trpí astmatem, a tak se bojí o vlastní zdraví. Ale on to astma nemá od včerejška, on už ho nějakou dobu má," kritizoval Hearn Hamiltona kvůli tomu, že od začátku věděl, že na turnaji budou diváci.


Kritiku schytal Hamilton i od světové jedničky a obhájce titulu Judda Trumpa: "Přijde mi to velmi kruté vůči ostatním lidem, kterým vzal tu šanci. Než začala kvalifikace, měl se odhlásit úplně a dát šanci někomu úplně jinému.""On věděl, že se hlavní části nezúčastní, takže nebyl pod žádným tlakem narozdíl od ostatních v kvalifikaci. Je to naprosto nefér a myslím si, že by se nikdo neměl chovat takhle sobecky,"
pokračoval Trump.


Ten kdo z Hamiltonova odhlášení může mít radost je Kyren Wilson. Sice se před náročnějšími zápasy nerozehraje, ale alespoň má jistou účast v druhém kole.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Sochaux - Amiens SC

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (8)

   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

Celý program