kauza hašek

O českém fotbale iluze nemám, soptil Hašek starší. Jaká byla reakce FAČR?

Téma:

Sbor rozhodců vydal stanovisko v kauze ohledně výpovědi Martina Haška. Jeho otce a exligového trenéra to ale nechalo chladným. "Překvapení to pro mě nebylo, protože jsem tu informaci měl už dávno předtím," řekl a výrazně popudil fotbalový orgán.

Hned v úvodu rozhovoru, který poskytl TV Nova, pronesl, že se pohybuje na tenkém ledě. To se záhy ukázalo jako pravdivé, protože jeho slov se chytila Fotbalová asociace České republiky (FAČR), která okamžitě vydala své stanovisko a pohrozila soudem.

 

„Teď máme v ruce rozhodnutí první instance. Moc emocí to ve mně nevyvolalo, protože zhruba před dvěma měsíci jsem dostal informaci, spíše tedy konstatování faktu, kde jsem se dozvěděl, kdo vyhraje, kdo prohraje a kolik prohraje. Byla to částka 800 tisíc euro, která se teď ukázala jako oficiální. Takže to pro mě překvapení nebylo, protože jsem tu informaci měl už dávno předtím,” přednesl poměrně překvapivou informaci 51letý kouč.

 

 

„Z toho vyplývá, že situace v českém fotbale je mnohem horší, než jsem si myslel. A to jsem žádné velké iluze neměl,” dodal pak s odkazem, že mají šanci na výhru pouze, pokud se bude rozhodovat podle pravidel FIFA.

 

„Měl jsem tu informaci, ale doufal jsem, že to tak nebude a říkal jsem si, že není možné, aby to tak bylo. Na druhou stranu, podle mých zkušeností s českým fotbalem jsem tak nějak vnitřně věděl, že to tak asi bude a ukázalo se, že to tak je,” posteskl si Hašek, jehož mrzí i to, že celá situaci vznikla díky "nekompetentnosti sparťanského vedení". 

 

 

Na reakci ze strany fotbalové asociace pak nemusel Hašek starší čekat dlouho. "Není známo, jak pan Hašek st. ke zmíněným informacím přišel, uvedená obvinění jsou ale ze strany Sboru rozhodců FAČR naprosto nesmyslná a zároveň bohužel ale i velmi vážná," píše se v oficiální zprávě.

 

"Pan Hašek st. tím nezpochybňuje jen integritu a nezávislost Sboru rozhodců FAČR, ale současně integritu a nezávislost jednotlivých rozhodců," pokračuje FAČR a požaduje předložení důkazů s odkazem, že se v opačném případě obrátí na soud.

 

 

Asociaci popudil i další výrok bývalého úspěšného fotbalisty, který ve svém prohlášení vyvrátila. "To je zase český paradox. Je tu druhá instance, ale je to v podstatě ten stejný orgán, který rozhoduje v první instanci. Proto není ze strany FIFA respektovaný, protože nesplňuje parametry, které FIFA pro podobné orgány má. Proto spravedlnost ani moc nečekáme tady, ale až na mezinárodní sportovní arbitráži,” řekl Hašek starší. Podle FAČR ve druhé instanci nerozhodují ti samí lidé.

 

Otec fotbalisty, který je aktuálně od ledna bez angažmá, přirovnal páteční rozhodnutí k zápasu v letní přípravě. Ten pravý mistrák prý přijde až před arbitráží ve Švýcarsku, kam hodlá se svým synem celou kauzu dotáhnout.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program