Důležitá výhra

Nymburk zvládl zápas v Turecku. Gaziantep porazil o 10 bodů

Vojtěch Hruban v zápase proti Rize v Lize mistrů

Basketbalisté Nymburka udělali velký krok k postupu do další fáze Ligy mistrů. V Turecku porazili Gaziantep 79:69 a vyhoupli se na prozatímní první příčku ve skupině C. Nejlepším střelcem zápasu byl se 22 body Vojtěch Hruban.

Hráči ERA Basketball Nymburk měli na horké turecké půdě se svým soupeřem dost problémů. Průběh první čtvrtiny byl tak hodně vyrovnaný. Až v další čtvrtině si začal středočeský tým vytvářet drobný náskok, který udržoval pravidelným přídělem bodů Vojtěch Hruban, jenž se stal s 22 body také nejlepším střelcem utkání.

Ve třetí čtvrtině se však poměr sil na palubovce zase začal vyrovnávat a turecký Gaziantep se dokonce dokázal dostat do těsného vedení. Ve čtvrté čtvrtině však Nymburk zavelel k definitnímu úderu, a kromě Hrubana byli střelecky úspěšní i další spoluhráči. Naopak uzdravený Jaromír Bohačík, který byl v předchozích zápasech klíčovou postavou Nymburka, se dnes spíše zastřeloval, a nakonec odehrál jen něco přes 14 minut. Nymburk však i bez jeho výraznější pomoci těžkého protivníka porazil a připsal si důležitou výhru nad Gaziantepem 79:69.