První zápas

Nymburk slaví výhru v Lize mistrů! Bamberg porazil o dvacet bodů

Jaromír Bohačík
Zdroj: championsleague.basketball.com

Basketbalisté Nymburka vstoupili do nového ročníku Ligy mistrů vítězně. Nad německým Bambergem vyhráli v Praze na Královce 91:71. Zářil především reprezentant Jaromír Bohačík, který nastřílel 24 bodů.

Českému týmu vyšel zejména úvod utkání. V první čtvrtině se dostal do vedení 16:0. Hrozivé skóre přijmulo trenéra hostí si vzít oddechový čas. Hráči Bambergu se ale ani poté nezlepšili. Nymburk nakonec vyhrál první čtvrtinu o devatenáct bodů 30:11.

V druhé čtvrtině už bylo utkání vyrovnané. Po poločase svítilo skóre 52:34. V další čtvrtině si nymburským basketbalistům přestalo v útoku tolik dařit, více se zatáhli do obrany a Bamberg snižoval ztrátu. Do závěrečné desetiminutovky šel se ztrátou pouhých osm bodů.

V ní už ale opět dominoval český tým, který zásluhou osmibodové šnůry si vytvořil opět dvouciferné vedení. To už si ve zbytku duelu pohlídal a ve svém prvním zápase nové sezony se radoval z vítězství. Německému týmu tak oplatil dvě porážky z loňského ročníku.