Nymburk slaví v Lize mistrů třetí vítězství v řadě!

Vojtěch Hruban v zápase Euroligy.
Skok Aleš
Aleš Skok
15.12. 2020 20:26

Skvělé vystoupení mají za sebou basketbalisté Nymburku. Ti ve svém čtvrtém vystoupení v Lize mistrů získali třetí vítězství. Tentokrát uspěli na palubovce kyperského Keravnosu 102:69.

Šestnáctinásobný český mistr nevstoupil do zápasu vůbec dobře a rychle prohrával 0:5. Jenže postupně dotahoval a nakonec získal první čtvrtinu ve svůj prospěch v poměru 30:21.

Český celek začínal nad utkáním přebírat kontrolu a svůj náskok postupně navyšoval. Po dvaceti minutách už byl rozdíl patnáctibodový. Vše tak nasvědčovalo předzápasovým papírovým předpokladům.

Druhou půli už si Nymburk v klidu hlídal a stále navyšoval své vedení. Na výbornou se dařilo především Omaru Prewittovi a Vojtěchu Hrubanovi. Nakonec si svěřenci trenéra Orena Amiela dokráčela pro dva body za vítězství 102:69.

Nymburk tak Keravnos podrazil i podruhé v soutěži a v neúplné tabulce se dostal do čela. Další zápas je čeká 6. ledna proti Dijonu, takže proti celku, který je zatím v Lize mistrů porazil jako jediný.

Keravnos Strovolou Basketball - ERA Basketball Nymburk 69:102 (21:30, 37:52, 54:74)