Basketbalová Liga mistrů

Nymburk slaví další vítězství. Ruský tým porazil o devět bodů

Jaromír Bohačík z Nymburka střílí na koš
Zdroj: championsleague.basketball.com

Basketbalisté Nymburka si v Lize mistrů připsali čtvrtou výhru. Na palubovce ruského Novgorodu vyhráli 82:73 a po pátém utkání v soutěži se vyhoupli na průběžné první místo skupiny C.

Hráči českého týmu vedli od samotného začátku. První čtvrtinu nakonec vyhráli o osm bodů 23:15. V té druhé si vypracovali už devatenáctibodový náskok, do šaten odcházeli s náskokem o dva body nižším.

I ve třetí desetiminutovce pokračovala dominance Nymburka. Soupeři nedovolili se dotáhnout a drželi si dvouciferné vedení.

V závěrečné čtvrtině se ruský celek dokázal zvednout, ale na nižší než sedmibodové manko se dostat nedokázal. Nymburk nakonec vyhrál o devět bodů a vede skupinu C.

Nejlepším střelcem Nymburka byl se 17 body Ivan Almeida. Český reprezentant Jaromír Bohačík nastřílel 14 bodů.