nádherný moment

Nymburk předvedl ukázkové fair play gesto. Soupeř veřejně děkuje

11.11. 2020 16:09

Basketbalisté Nymburka ukázali nádherné gesto fair play, přestože v ten moment hráli o hodně. Při zápase s tureckým Tofasem si všimli, že jeden ze soupeřů se pod jejich košem zranil, a místo využití dobré střelecké pozice počkali, až bude soupeř bránit v kompletní pětici.

Nymburští borci v utkání Basketbalové ligy mistrů s Tofasem ubránili na konci druhé čtvrtiny jeden z útoků soupeře a vyrazili na jeho koš. Jenže Američan Kilpatrick se po pokusu skórovat svalil k zemi a chvíli se nezvedal.

Český tým si mezitím vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale Jakub Tůma místo pokusu o trojku překvapil. I když ho v tu chvíli nikdo nebránil, Tůma si dal na čas a začal driblovat směrem k půlící čáře. Čekal totiž až soupeř doběhne zpět do obrany a útok bude férový pět na pět.

Poté, co soupeř zformoval svou obranu, skončila akce neúspěšným střeleckým pokusem Vojtěcha Hrubana.

Soupeři na toto krásné gesto z průběhu zápasu nezapomněli a druhý den umístili video s fair play akcí na svůj Twitter s komentářem: "Fair play je důležitější než cokoliv jiného. Děkujeme vám a vašemu kouči za toto gentlemanské chování."

Nymburk v tu chvíli vedl o 13 bodů, ale soupeř během chvíle srovnal, a dokonce se v třetí části dostal do desetibodového trháku. Zápas nakonec dospěl do prodloužení a v něm Nymburk uspěl. Za fair play gesto tak byli Středočeši odměněni nejen slovy chvály a díků od soupeře i celé veřejnosti, ale také výhrou 96:93 a udržením šancí na postup.

• Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

13:15 14:55