nádherný moment

Nymburk předvedl ukázkové fair play gesto. Soupeř veřejně děkuje

Jiří Průša
Jiří Průša
11.11. 2020 16:09
Téma:

Basketbalisté Nymburka ukázali nádherné gesto fair play, přestože v ten moment hráli o hodně. Při zápase s tureckým Tofasem si všimli, že jeden ze soupeřů se pod jejich košem zranil, a místo využití dobré střelecké pozice počkali, až bude soupeř bránit v kompletní pětici.

Nymburští borci v utkání Basketbalové ligy mistrů s Tofasem ubránili na konci druhé čtvrtiny jeden z útoků soupeře a vyrazili na jeho koš. Jenže Američan Kilpatrick se po pokusu skórovat svalil k zemi a chvíli se nezvedal.

 

Český tým si mezitím vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale Jakub Tůma místo pokusu o trojku překvapil. I když ho v tu chvíli nikdo nebránil, Tůma si dal na čas a začal driblovat směrem k půlící čáře. Čekal totiž až soupeř doběhne zpět do obrany a útok bude férový pět na pět.

 

Poté, co soupeř zformoval svou obranu, skončila akce neúspěšným střeleckým pokusem Vojtěcha Hrubana.

 

Soupeři na toto krásné gesto z průběhu zápasu nezapomněli a druhý den umístili video s fair play akcí na svůj Twitter s komentářem: "Fair play je důležitější než cokoliv jiného. Děkujeme vám a vašemu kouči za toto gentlemanské chování."


Nymburk v tu chvíli vedl o 13 bodů, ale soupeř během chvíle srovnal, a dokonce se v třetí části dostal do desetibodového trháku. Zápas nakonec dospěl do prodloužení a v něm Nymburk uspěl. Za fair play gesto tak byli Středočeši odměněni nejen slovy chvály a díků od soupeře i celé veřejnosti, ale také výhrou 96:93 a udržením šancí na postup.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program