Nymburk opět přejel Bandirmu a je ve čtvrtfinále Ligy mistrů

Basketbalisté Nymburka opět vyhráli
Otava redakční fotka
Marek Otava
10.3. 2020 21:59

Basketbalisté Nymburka pokračují ve spanilé jízdě Ligou mistrů. V úterním odvetném utkání byli opět jednoznačně lepší než turecká Bandirma a Středočeši tak vyhráli 86:72, čímž si zajistili postup do čtvrtfinále, ve kterém se uktají s řeckým AEK Athény.

Náskok začal Nymburk budovat už v první čtvrtině, kdy vedl desetibodovým rozdílem. Následně sice Bandirma srovnala na jeden bod, ale do vedení se už ani v domácí hale nedokázala dostat.

Naopak Nymburk začal svůj výkon ještě gradovat a do šaten šel o poločasové přestávce s náskokem 15 bodů. Tento bodový rozdíl pak nadále udržoval, a to i zásluhou Vojtěcha Hrubana, který nastřílel 19 bodů. Na druhé straně držel Bandirmu Alperen Sengun, který dokonce zaznamenal double double za 25 bodů a 13 doskoků.

Nymburk však nakonec dokráčel k pohodlnému vítězství a po domácí výhře 92:70 a zvládnuté odvetě postupuje do nejlepší osmičky basketbalové Ligy mistrů. O jeho soupeři se rozhodlo v duelu mezi AEK Athény a Bonnem.

Německý soupeř sice dokázal ztrátu z prvního zápasu v průběhu třetí čtvrtiny smazat, ale nakonec se radovali Řekové, kteří tak postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde se utkají s českým mistrem. První zápas je na programu 25. března.