Nymburk na Zaragozu nestačil, přesto se raduje z postupu do čtvrtfinále!

Skok Aleš
Aleš Skok
1.4. 2021 22:00

Nymburk postupuje do čtvrtfinále basketbalové Ligy mistrů, ačkoliv na půdě španělské Zaragozy padl 71:90. Pomohla mu výhra Bambergu nad Sassari.

První čtvrtina byla v první polovině hodně vyrovnaná. Ve druhé se dokonce Nymburk utrhl a šel do vedení. Po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 22:16 pro český tým.

Jenže Zaragoza se nedala a pomalu utahovala šroubky. Po čtyřech minutách druhé čtvrtiny už vedli po trojce Brussina. Nicméně i nadále se oba týmy přetahovaly o vedení, ale po dvaceti minutách už vedli domácí o pět bodů.

V druhé polovině utkání už Zaragoza začala pevně zápas ovládat. Poprvé se dostala do vedení o deset bodů, ale Češi opět zabrali. Minutu a půl před třetí sirénou dokonce srovnali krok. Jenže to bylo v zápase naposledy.

Španělský celek si zbytek zápasu už v klidu pohlídal a nakonec zvítězil 90:71. Český tým přesto postupuje mezi nejlepší osmičku. Pomohlo mu k tomu vítězství Bambergu nad Sassari. S českým mistrem postupuje právě Zaragoza.

Zápasy Ligy mistrů, včetně Nymburku, můžete pravidelně sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo.

Zaragoza - Nymburk 90:71 (16:22, 45:40, 63:54)