Basketbalová liga mistrů

Poprvé doma, ale bylo to drama. Nymburk porazil Rigu a vede skupinu

Vojtěch Hruban proti Rize
Zdroj: Oficiální stránky basketbalové Ligy mistrů
Vojtěch Hruban proti Rize
Téma:

Nymburk po vánoční přestávce nastoupil k dalšímu zápasu basketbalové Ligy mistrů. Tentokráte dostali čeští basketbalisté výjimku a mohli hrát svůj zápas doma v Nymburce namísto Prahy, kde hráli svá předchozí domácí utkání.

Jelikož nymburská hala nevyhovuje předpisům Ligy mistrů, musí hrát Nymburk své domácí zápasy v Praze. Pro tento zápas však dostali nymburští výjimku, takže si konečně mohli zahrát v opravdu domácím prostředí.


Oproti předchozím zápasům navíc Nymburk nastoupil v plné sestavě bez zraněných opor a hned v první čtvrtině se dostal do vedení. Úvodní část uzavřel trojkou spolu s klaksonem Booker, čímž stanovil skóre na 21:15.


Druhé čtvrtině jasně dominovali domácí, kteří navýšili své vedení na 16 bodů. Nymburk hru v klidu kontroloval i během třetí čtvrtiny a mohl si dovolit pošetřit největší hvězdy a dát prostor hráčům z lavičky.


V poslední čtvrtině Lotyši zabrali a postupně stahovali náskok domácích. Když byl rozdíl mezi týmy pouhých 6 bodů, vzal si trenér domácích timeout a od té doby se Nymburk opět rozjel. Hnáni domácími fanoušky, zabrali znovu mistři české ligy na plné obrátky a vzali opět zápas plně pod svá křídla. Konečný výsledek 75:56 tedy vůbec nenaznačuje, jaké drama bylo v Nymburce ke konci zápasu k vidění.


Nejlepším střelcem domácích se nakonec stal Zach Hankins, který ke svým čtrnácti bodům navíc přidal i 8 doskoků. Nymburk se touto výhrou dostal na první místo skupiny C, ve které má osm výher a dvě prohry.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program