Basketbalová liga mistrů

Poprvé doma, ale bylo to drama. Nymburk porazil Rigu a vede skupinu

Vojtěch Hruban proti Rize
Zdroj: Oficiální stránky basketbalové Ligy mistrů

Nymburk po vánoční přestávce nastoupil k dalšímu zápasu basketbalové Ligy mistrů. Tentokráte dostali čeští basketbalisté výjimku a mohli hrát svůj zápas doma v Nymburce namísto Prahy, kde hráli svá předchozí domácí utkání.

Jelikož nymburská hala nevyhovuje předpisům Ligy mistrů, musí hrát Nymburk své domácí zápasy v Praze. Pro tento zápas však dostali nymburští výjimku, takže si konečně mohli zahrát v opravdu domácím prostředí.

Oproti předchozím zápasům navíc Nymburk nastoupil v plné sestavě bez zraněných opor a hned v první čtvrtině se dostal do vedení. Úvodní část uzavřel trojkou spolu s klaksonem Booker, čímž stanovil skóre na 21:15.

Druhé čtvrtině jasně dominovali domácí, kteří navýšili své vedení na 16 bodů. Nymburk hru v klidu kontroloval i během třetí čtvrtiny a mohl si dovolit pošetřit největší hvězdy a dát prostor hráčům z lavičky.

V poslední čtvrtině Lotyši zabrali a postupně stahovali náskok domácích. Když byl rozdíl mezi týmy pouhých 6 bodů, vzal si trenér domácích timeout a od té doby se Nymburk opět rozjel. Hnáni domácími fanoušky, zabrali znovu mistři české ligy na plné obrátky a vzali opět zápas plně pod svá křídla. Konečný výsledek 75:56 tedy vůbec nenaznačuje, jaké drama bylo v Nymburce ke konci zápasu k vidění.

Nejlepším střelcem domácích se nakonec stal Zach Hankins, který ke svým čtrnácti bodům navíc přidal i 8 doskoků. Nymburk se touto výhrou dostal na první místo skupiny C, ve které má osm výher a dvě prohry.