UFC 232 Rychlý konec

Nunes za minutu zničila Cyborg a je nejlepší zápasnicí v historii UFC

UFC 232 nebylo jen o návratu Jona Jonese. Poslední galavečer letošního roku nabídl komplexní kartu, kde nebyla nouze o ukončení a jedno takové bylo k vidění v titulovém zápase mezi Amandou Nunes a Cris Cyborg. Výsledek mohl rozhodnout o nejlepší zápasnici v historii v UFC a není pochyb o tom, že se tak stalo!

Amanda i Cris své divize už vyčistily a soupeřky hledaly už jen těžko. Střet dvou šampionek byl tak nasnadě a po menších dohadech, kdy se zápas uskuteční, se vše domluvilo na konec roku. Amanda šla navíc o váhu výš, čili to byla ona, kdo mohl získat druhý pás, což dosud žádná ze zápasnic nedokázala. Ve hře tak bylo hodně.

 

Cyborg je známá svou brutální silou a rychlými nástupy. Většina soupeřek se až děsila, co tato Brazilka dokáže. To Amanda je komplexnějším typem a připravuje si strategii podle toho, kdo ji čeká. Většinou to je ovšem kompletní dominance. Cris ji mohla zatáhnout do hlubokých vod a bylo také otázkou, jak přijme tvrdé rány.

 

Jen co zápas začal, tak se obě dámy pustily do tvrdých výměn. V jednu chvíli trefila lépe Cyborg, poté zase měla přesnější mušku Nunes. Jen krátce po začátku se Amanda trefila vícekrát a Cyborg byla poprvé v potížích. V takové situaci ji diváci ještě neviděli a toho hodlala Amanda využít. Jako správná lvice, jak zní její přezdívka, se pustila do své oběti. Její dlouhé údery nacházely přesně svůj cíl a Cyborg šla ani ne za minutu bezvládně k zemi.

 

 

Amanda mohla hned slavit a okamžitě běžela za prezidentem UFC, aby s ním sdílela radost. Jako první žena nejen získala tituly ve dvou divizích, ale navíc je drží současně, což je o to cennější. Svým výkonem tak překonala jména jako Ginu Carano, Mieshu Tate, slavnou Rondu Rousey a po dnešku i Cris Cyborg. Tučně a nepopiratelně bude její jméno definovat to nejlepší, co ženské MMA nabízí.

 

A další výzvy? Síly s ní stále nesrovnala populární Holly Holm, dále je tu vycházející Brazilka Ketlen Vieira a v úvahu připadá i okamžitá odveta s Cris Cyborg.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program