mistrovství světa

Novým šipkařským mistrem světa je Peter Wright! Gerwena smetl 7:3

Peter Wright

Šipkařským mistrem světa pro rok 2020 se stal Peter Wright. Extravagantní skotský šoumen porazil ve finále třítýdenního klání v londýnské Ally Pally Michaela van Gerwena 7:3 na sety a oplatil svému rivalovi finálovou prohru z roku 2014.

Peter Wright ve finálovém klání porazil úřadujícího šampiona a stal se po Gary Andersonovi druhým skotským šipkařem, který se může pyšnit titulem mistra světa.

Devětačtyřicetiletý Wright, který je ve světě šipek přezdíván Snakebite, oblékl tentokrát fialovou barvu a stejný přeliv zvolil i na svůj pankový účes a přineslo mu to štěstí.

Na mistrovství světa zěmřil síly s Gerwenem potřetí a po prohrách v letech 2009 a 2014 tentokrát zvítězil. Wright dokázal prodat svou úžasnou formu i v posledním utkání šampionátu a ustál i přetěžký moment v pátém setu, kdy se Van Gerwen nadechoval k obratu.

Wright vedl 2:0, pak ale dva sety ztratil a v pátém dějství byl Holanďan ve vedení. Set však nakonec získal Wright a vedení už nepustil. Poslední tři sety pak zahrál impozantně a po zásluze vyhrál.

MS v šipkách 2020, finále:

Peter Wright (Skot.) - Michael van Gerwen (Niz.) 7:3
Zavírání: 24/45 - 18/45. 180: 11 - 16. 140+: 45-40. Nejvyšší zavření: 140 - 128.