nečekaný vývoj

Nové angažmá Petra Čecha: Co ho čeká v týmu Guildford Phoenix?

Petr Čech jako hokejový brankář
Zdroj: Profimedia
Petr Čech jako hokejový brankář
Téma:

Petr Čech to bez aktivního sportu dlouho nevydržel. Půl roku po konci fotbalové kariéry slavnostně oznámil, že se stal posilou hokejového týmu Guildford Phoenix. Oblékne betony, masku a už v neděli se postaví do brány. Čeká ho zápas proti Swindonu Wildcats.

Kdo vlastně jsou Guildford Phoenix? V dresu s hořícím písmenem G už Petr Čech přece pózoval před několika měsíci, když si šel zachytat s týmem, hrajícím nejvyšší anglickou ligu. Ale pozor, tohle je trochu jiná parta.
 

Zatímco Guildford Flames hrají ligu třeba proti Cardiffu či Belfastu, které v letošní Lize mistrů získaly skalpy Plzně či Hradce Králové, tým s názvem Phoenix hraje nižší NIHL 2. Právě tam Petr Čech zamířil.

Reportáž Televizních novin:


 

Guildford Phoenix hrají na stejném stadionu jako známější Flames, jen v týmu nenajdete tolik naturalizovaných Kanaďanů a dalších cizinců.
 

V dresu Phoenixu nastupují většinou Angličané, výjimku tvoří německý zadák Bela Rohmer a Švýcar Dario Gorianz. Třetím cizincem je nyní Petr Čech, který se zároveň stává nejstarším hráčem týmu.
 

Koučem Petra Čecha nebude tentokrát ani Unai Emery nebo José Mourinho, ale jistý Andrew Hemmings, který si zahrál v roce 2005 za juniorskou reprezentaci Velké Británie a dřív hrával právě za Guildford Flames. V managementu klubu působí i Slovák Miloš Melicherík.
 

Guildford Phoenix hraje anglickou ligu NIHL 2 a je zařazený do divize South West 2, kde jsou jeho soupeři týmy Basingstoke Buffalo, Swindon Wildcats 2, Bristol Pitbulls, Cardiff Fire a Solent Devils 2. Divize je čtvrtou nejvyšší soutěží ve Velké Británii.

 

Phoenix už má za sebou dva zápasy nové sezony a oba vyhrál, když porazil Solent 16:0 a Bristol 10:4. V neděli přivítá doma Swindon Wildcats.
 

Zápasy proti Petru Čechovi čekají i jednoho českého hokejistu. Tomáš Mašek, který v minulosti hrával za juniorský tým Litvínova, 15. září podepsal smlouvu s celkem Solent Devils 2.


 

Ve vedlejších divizích pak nejdeme i další česká jména David Kameníček, Jakub Hájek, Michal Novák, Radim Řezníček či Kamil Kinkor. V loňské sezoně byl pátým nejproduktivnějším hráčem ligy Lukáš Smítal, který však pomohl týmu Slough Jets k postupu do třetí ligy.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 01:30

   Rychlá kola (2)

   01:30

   Caro North - Expedition Antarctica

   02:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program