Na vlastní oči

Tajemství Jakuba Štáfka odhaleno! Už se ví, komu věnoval tejpy ze svého zápasu

Jakub Štáfek
Zdroj: Profimedia
Jakub Štáfek
Téma:
MMA

Oktagon 15 byl největší událostí bojových sportů v česko-slovenské historii. O pořádnou podívanou se postaralo 11 zápasnických dvojic. Avšak nejen zápasníci a organizátoři si zaslouží divákův kredit. Nedílnou součástí celé akce je tým cutmenů. A právě jeden z nich, Bohumil Vojkůvka, se podělil o svůj pohled na Zápas století.

Bobesh, jak se mu přezdívá, je člen Alpha Cutman týmu. Na webu MMA Shorties pravidelně přispívá svým blogem „Cesta ranhojiče“ a v novém dílu popsal svůj zážitek právě z Oktagonu 15. Vojkůvka prozradil, jaké to bylo tejpovat Jakuba Štáfka.

„Jakub se choval úplně přirozeně a rovněž s ním byla legrace,“ píše Bobesh ve svém blogu. Uvolněná a pohodová atmosféra mu zpříjemňovala tejpování. To je proces, kdy cutman postupně zpevňuje ruku fixačním tejpem. Na jeho dílo si pak bojovnici nasazují bezprsté rukavice. Často si na ně píší motivační vzkazy a hesla. Když přišla řada na hvězdu Ulice, Vojkůvka byl příjemně překvapený. Jakub věnoval své tejpy babičce a prababičce.

Jakub Štáfek svoji MMA premiéru zvládnul na jedničku. Do klece nastoupil pod taktovkou Heleny Vondráčkové, pak se pustil do rychlého boje. V prvním kole ukončil soupeře Petra Benka. Ten se po kombinaci tvrdých úderů zkácel k zemi.

Cutmani jsou hrdinové bojových sportů, kteří často uniknou oku diváka. Ano jsou to ti, co zápasníky mažou vazelínou před vstupem do oktagonu. Nicméně to není jejich jediná práce. Specializovaný tým zdravotních odborníků má na starosti hvězdy od jejich příchodu do šaten, během zápasu i po něm. Aktéry tejpují a jsou prvními, kdo jim ošetří všechna zranění.

Aby se člověk stal cutmanem, nestačí jen umět mazat těla zápasníků. Jedná se o profesionální zdravotnickou asistenci a pro její výkon je nutné mít řádné vzdělání. Jsou to nepoznané osoby v pozadí, bez kterých by se žádná bojová akce neobešla.

 

Související témata:
dch TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program