poslední šance žhavé zboží

Nový cíl pro Jablonec, Plzeň nebo Slavii: Kam zamíří Jakub Hora?

Jakub Hora
Zdroj: Profimedia
Jakub Hora
Téma:

Fotbalový středopolař Jakub Hora zřejmě před novou sezonou bude měnit dres. Ač je stále hráčem FK Teplice, zřejmě se chystá jeho přestup do jiného z českých klubů. Horovi bude v zimě končit tříletá smlouva a o rodáka z Mostu projevila zájem Plzeň, Slavia i Jablonec!

Hora už v kariéře prošel jak Slavií, tak i Plzní, kde si měl možnost zahrát skupinovou fázi Evropské ligy. V klubu však strávil pouze jednu sezonu a dál putoval po hostováních v Českých Budějovicích a Bohemians 1905. Poslední tři roky zakotvil v Teplicích, kde se mu ale začalo natolik dařit, že přitáhl pozornost nejlepších tuzemských klubů.

Podle zdrojů NOVA Sport o záložníka projevil zájem čerstvý účastník Evropské ligy FK Jablonec. Jablonec za postup do Evropské ligy inkasuje od UEFA minimálně 75 milionů korun a další peníze mohou klubu plynout za případné bonusy.

Hora by se mohl stát další posilou týmu a zařadil by se po bok již příchozích hráčů. Petr Rada už ve svém týmu přivítal Davida Hovorku ze Sparty, Davise Ikauniekse z Jihlavy, Tomáše Brečku ze Slovácka, Miloše Kratochvíla z Viktorie Plzeň a Rafaela Acostu z Brna.

Pokud chtějí Teplice hráče prodat mají nyní poslední možnost. V kuloárech se hovoří o částce okolo 20 milionů korun za případný přestup, cena se ale ještě může vyšplhat.

Jablonec totiž není jediným zájemcem o Horovi služby. Zájem projevila i Slavia Praha a Viktoria Plzeň. Slavie je na přestupovém poli velice aktivní, což potvrdila příchodem několika hráčů jako jsou například Jaroslav Zelený z Jablonce, či Alexandrua Balutu z rumunského týmu FC Craiova. Případný přestup do Slavie se ale zatím nejeví jako příliš reálný.

Také Viktoria Plzeň se navzdory předpokládaným velkým příjmům z Ligy mistrů (383 milonu korun) prozatím drží při zemi, do týmu přišli zatím pouze dva hráči: Luděk Pernica z Jablonce a Ubong Ekpai ze Zlína. Hora by mohl být pro českého mistra zajímavou alternativou do záložní řady či do útoku.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Marek Kafka TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jan Rutta - vítěz Stanley Cupu 2020

   03:45 04:05
   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - St. Louis Blues

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Rychlá kola (5)

 • Nova Sport 2

  • Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   00:00 06:00
   09:00

   Premier League Darts 2021

   11:30

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   12:00

   Magazín NBA Action (20)

   12:25

   Ligue 1 Preview (36)

   12:55

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

Celý program