Orli z Dagestánu

Nový Chabib? Neporaženého bratrance čeká UFC premiéra

Chabib a Umar Nurmagomedovi
Zdroj: Instagram / Umar Nurmagomedov
Chabib a Umar Nurmagomedovi
David Chmátal
David Chmátal
20.1. 2021 11:36
Téma:
UFC

Zatímco budoucnost Chabibovy zápasnické kariéry je nejistá, o reprezentaci rodiny Nurmagomedovů je v UFC postaráno. Již 24. ledna čeká debut šampionova mladšího bratrance.

Stejně jako jeho slavnější bratranec, ani 25letý Umar Nurmagomedov v kleci nepoznal porážku. Na kontě má 12 zápasů a ze všech odešel jako vítěz.
 Podle trenéra Javiera Mendeze je jen otázka času, kdy Umar dosáhne stejných úspěchů jako jeho starší bratranec. Je skvělý wrestler a velké věci prý předvede i v postoji. Trenér vyzdvihl hlavně jeho práci nohou.
 

“Je dobrý na zemi, má dobrý box, ale jeho kopy jsou fenomenální. To je jasný rozdíl mezi ním a Chabibem,“ srovnal dříve své svěřence trenér z The American Kickboxing Academy.
 

Smlouvu s UFC podepsal již v únoru 2020 a představit se v nejprestižnější organizaci měl již několikrát. Dubnovou premiéru překazil koronavirus a z červencového zápasu odstoupil kvůli úmrtí Chabibova otce a společného trenéra Abdulmanapa. V říjnu odstoupil kvůli stafylokokové infekci.

A ani čtvrtý start se neobešel bez komplikací. Umar měl původně nastoupit až na UFC 257, tedy na stejném galavečeru jako Conor McGregor. A právě zlá krev mezi Chabibem a irským ranařem byla důvodem, proč se jeho zápas přesunul o tři dny.
 

“Manažer mi řekl, že se zápas přesouvá. Pro mě to není rozdíl, hlavně že budu bojovat. Pravděpodobně to bylo kvůli tomu, abychom se nepotkali s Conorem McGregorem. Nevím, co by se stalo, ale asi by to neskončilo dobře,“ komentoval Umar změnu na poslední chvíli.

Umar Nurmagomedov se střetne v bantamové váze se Sergejem Mozovem (16-3) na Prelims kartě UFC Fight Night: Chiesa vs. Magny.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:05 13:35
   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program