tenis Výpověď lékaře

Novotná bojovala až do konce! Co o ní prozradil její lékař?

Novotná a Kostřica
Zdroj: TN.cz
Téma:

S Janou Novotnou neodešla jen legendární tenistka, ale také skvělý a obětavý člověk. Ve chvílích, kdy měla myslet nejvíc sama na sebe, pomáhala druhým a to i úplně cizím lidem. Co o ní prozradil její ošetřující lékař Rom Kostřica?

Ne náhodou Novotná spolupracovala s televizí Nova na projektu "Mise nový domov", kde pomáhala lidem v těžké životní situaci. Také podle rodinného přítele byla člověkem se srdcem na správném místě.

"Já jsem ji poznal jako nesmírně veselou a obětavou dámu. Vždycky bude v mých očích někým, kdo byl skutečně mimořádný. Nejenom po stránce tenisové, ale i hluboce po stránce lidské," uvedl její lékař Rom Kostřica.

Do poslední chvíle prý Novotná neztrácela naději, že zákeřnou chorobu porazí. 

"Je to asi tři týdny, co jsem s ní komunikoval a ptal jsem se, jeslti něco nepotřebuje. Ona mi řekla, že nic, že je vše v pořádku, že bude vše dobré," prozradil Kostřica.


Podle něj byla Jana Novotná člověkem, který se snažil každému pomáhat a ani v posledních chvílích jí nechyběl optimismus. O těžké nemoci prý moc nemluvila, a tak zpráva o její smrti zasáhla spoustu lidí.

"Byla to skvělá sportovkyně a myslím si, že to je pro celý sportovní svět špatná zpráva," pronesl známý kanoista Martin Doktor.

"Já jako lékař jsem věděl, že ten stav je velmi vážný, ale přesto jsem stále doufal v nějaký zázrak, který se bohužel nekonal," dodal Kostřica.

Až do konce se o Novotnou starali její rodiče. Právě jim se svěřila s tím, jaký pohřeb by si přála.


"Abych pravdu řekla, Janička si v žádném případě nepřála nějaký velký pohřeb. Chtěla, abychom se s ní rozloučili v rodinném kruhu, nejlépe i mimo Brno," přiznala Blesku maminka Libuše Novotná. 

Přání rodiče nakonec trochu pozměnili - chtěli, aby jí poslední sbohem mohli dát i její přátelé. Pohřeb tak nakonec proběhne v pondělí v brněnském krematoriu. 

Klára Pospíšilová, fre poslidobrodal.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program