Ze soukromí Otázka dědictví

Novotná vydělala stovky milionů: Kdo má nárok na její majetek?

Téma:

Moc se o ní v posledních letech nevědělo. O to víc mnoho lidí po celém světě smrt Jany Novotné překvapila. Zhruba od roku 2010 žila v rodném Brně, respektive kousek od něj, kam se přestěhovala po patnácti letech z Floridy se svou přítelkyní Iwonou. Novotná si během své kariéry vydělala zhruba 220 milionů korun. Nabízí se tak otázka, kdo majetek bývalé ženské dvojky bude dědit?

Jana Novotná zemřela v neděli, v kruhu nejbližších rodinných příslušníků. Do posledních chvil se o ní starala maminka Libuše (75), otec František (75) a bratr Pavel. Ještě zhruba před třemi lety byla s přítelkyní Iwonou Kuczyńskou (bývalá polská tenistka). O jejich vztahu však nejsou aktuální informace – nikdo veřejně neví, jestli spolu tento pár vydržel až do Novotné smrti.

 

 

Jana Novotná si obecně hlídala své soukromí. Tvrdila, že i když je známá, tak má nárok na svůj osobní život a nikomu není nic do toho, s kým se baví, co dělá její rodina nebo jakým automobilem jezdí. Co se však ví, že žila v domě ve vesničce Omnice, která se nachází nedaleko jejího rodného Brna, kam se vrátila během roku 2010 poté, co patnáct let strávila na Floridě.

 

  

Během své kariéry si vydělala 11 milionů dolarů, což je v přepočtu 220 milionů korun. Komu tedy připadne nárok na majetek? Samozřejmě, že prim hraje závěť (pokud Jana Novotná po sobě nějakou zanechala). Pokud ne, tak by na dědictví měli mít právo rodiče Libuše a František. Pokud však s Novotnou žila přítelkyně Iwona (alespoň rok před smrtí ve společné domácnosti), měla by nárok i ona.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   01:05 03:45
   03:45

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   03:55

   Nova Cup - Speciál

   04:05

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program