spolupráce

Tipsport podepsal smlouvu s NHL a získá nová exkluzivní data!

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 17:25
21.1. 2021 16:32
Téma:

Nejslavnější hokejová soutěž světa NHL a největší tuzemská sázková společnost Tipsport spojily síly. Podepsaly víceletou smlouvu, z které budou profitovat i fanoušci samotní. Ti se mohou těšit na úplně nová data a sázkové příležitosti.

V rámci partnerství získá Tipsport exkluzivní nová data díky systému Puck and Player Tracking. Tato technologie již byla představena a použita při play-off 2020 a nyní jí disponuje všech 31 stadionů.

 

Tato technologie, která zahrnuje 14 infračervených kamer umístěných nad ledovou plochou, sleduje pohyby puku a každého hráče na ledě během každé hry prostřednictvím senzorů uvnitř puku a v dresech hráčů. Systém generuje téměř jeden milion trojrozměrných souřadnic a datových bodů v průběhu hry.

 

 

Nově tak budou mít fanoušci možnost zjistit, kolik toho jejich tým či oblíbený hráč v průběhu hry nabruslil, jaká byla jeho rychlost a také zjistí tvrdost střel.

 

„Ve sportovních datech, která nám NHL ze Severní Ameriky bude dodávat, vidíme obrovský potenciál. Game Data Tracking System umožní sledovat nové individuální statistiky týmů a hráčů a rozšířit kurzovou nabídku na jednu ze sázkařsky nejpopulárnějších soutěží. Jedná se o novou technologii, kterou i sama NHL spouští od nové sezony vůbec poprvé,“ prozradil marketingový ředitel Tipsportu Jan Čumpelík.

 

 

"Sportovní sázení představuje jedinečnou příležitost pro angažovanost fanoušků v České republice i na Slovensku s využitím technologií dat, které jsou vlastnictvím NHL," řekl viceprezident NHL pro obchodní rozvoj a partnerství John Lewicki.

 

"Smlouva s NHL nám umožní postupně přinášet do naší sázkové komunity řadu světově jedinečných inovací, získáváme nebývalý přístup k datům a exkluzivní podmínky spolupráce s nejpopulárnější hokejovou soutěží na světě,“ doplnil Čumpelík.

 

 

I díky Tipsportu se můžete každou sobotu těšit na speciální studio NHL na obrazovkách Nova Sportu, kde se bude pracovat i s právě již zmíněnými daty a čeká vás řada soutěží o zajímavé ceny.

 

Na co všechno se v rámci NHL můžete těšit?

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program